Şube Müdürlüğü Sözlü Sınav Tarihi MEB Tarafından Değiştirildi

MEB şube müdürlüğü için bin 539 adayın gireceği sözlü sınavlar ertelendi. 2 Temmuz’da başlayacak olan mülakatlar ertelendi.

MEMURLAR 21.06.2018, 06:20
Şube Müdürlüğü Sözlü Sınav Tarihi MEB Tarafından Değiştirildi

MEB Sözlü Sınav Tarihini De Erteledi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yazılı sınav sonucunda 1.539 aday sözlü sınava girmeye hak kazanmıştı. Şube müdürü alımı için sınava girecek olan bu adayların sınav tarihi ertelendi. MEB tarafından yayınlanan ilan ile şube müdürlüğü sözlü sınav tarihi ertelendiği duyuruldu.

MEB insan kaynakları genel müdürlüğü tarafından yayınlanan ilanda 2 Temmuz’da başlayıp 13 Temmuz’da sona erecek olan sözlü sınavların ertelendiği duyuruldu. Bu ilan ile taşra teşkilatı sözlü sınav tarihi ertelemiş oldu.

Yeni Tarih Belli Değil

Yayınlanan ilan ile mülakatların ertelendiği duyurulsa da yeni tarih ilan edilmedi. Takvim çalışmalarının tamamlanması üzerine tekrar duyuru yapılarak yeni tarihin ilan edilmesi bekleniyor.

MEB tarafından şube müdürlüğü sözlü sınavının ertelenmesi ile bu sene 3 kez MEB tarafından sözlü sınavlar ertelenmiş oldu. Bu ertelemenin sebebi, neyden kaynaklandığı ise açıklanmadı.

Daha önce 20 bin öğretmen ve şube müdür yardımcılığı alımı için yapılacak olan sözlü sınavlar yapılmış ancak sonuç açıklanması ertelenmişti. Sözlü sınav sonuçlarının sonradan değerlendirilmesi söz konusu olmadığından kamuoyunda eleştirilmişti.

Bu ertelemelere ilişkin sendikalar ve adaylar açıklama beklemiş olsa da, herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Şube müdürlüğü sözlü sınavının ertelenmesi hakkında da hiçbir açıklama yapılmadı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)