Şube Müdürlüğü Sınavları Temmuz Ayında Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı şube müdürlüğü sınavlarının Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirileceği açıklandı.

MEMURLAR 11.05.2018, 14:40
Şube Müdürlüğü Sınavları Temmuz Ayında Yapılacak

60 Barajını Geçenler Sözlü Sınava Girecek

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet adresinden yayınladığı bir duyuru ile şube müdürlüğü sözlü sınavları temmuz ayı içerisinde yapılacağını açıkladı. Bu kapsamda net tarihler de belirten bakanlık 2 ile 13 Temmuz tarihleri arasında sınavın yapılacağını belirtti.

Sınava girmeye hak kazanan adaylar ise ilan edilecektir. Ancak genel bir değerlendirme ile kimlerin girebileceğini ifade edebiliriz. Öyle ki 1 Nisan tarihinde yapılan yazılı sınavda belirlenen 60 puan barajının aşılması gereklidir. Ancak bu da tek başına yeterli değildir. Zira 513 kişilik şube müdürlüğü kadrosunun 3 katı kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Dolayısıyla bu listeye girebilmek önem arz etmektedir. Bu kapsamda 81,66 puanın üzerinde alanların sözlü sınava girebileceklerini söyleyebiliriz.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan bu duyurunun ardından öğretmenler heyecanla beklemeye başladılar. Sözlü sınava girecek adayların idare hukuku, kamu yönetimi, genel kültür gibi alanlarda bilgi birikimine sahip olmaları gereklidir. Bunun yanı sıra şube müdürlüğü makamını temsil edebilme kabiliyetine sahip olup olmadığı da sözlü sınavda irdelenecek konular arasında yer almaktadır. Tüm bunlara göre bir neticeye varılacak ve sınavın ardından kısa bir süre içerisinde ise açıklanacaktır. Böylelikle adaylar yeni görevlerine çok kısa bir sürede başlayacaklardır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)