Sözleşmeli Personel Ödemelerinde Yeni Dönem Başlıyor

Maliye Bakanlığı 'ndan edinilen bilgiye göre kamuda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/b maddesi ile istihdam edilen sözleşmeli personellerin maaş ödemeleri elektronik olarak yapılacak.

MEMURLAR 29.12.2017, 10:58 29.12.2017, 11:07
Sözleşmeli Personel Ödemelerinde Yeni Dönem Başlıyor

Bilindiği üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/a maddesi ile çalıştırılan kadrolu kamu personelleri için maaş ödemeleri say2000 kapsamında yapılmaktaydı. Bu sistemde 4/b sözleşmeli personel yer almamakta olup yeni düzenleme ile kapsama dahil edildi.

Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan resmi yazıya göre 4/B Sözleşmeli Personellerin Maaş İşlemleri bundan sonra Kamu Personel Harcamaları Yönetim Sistemi (KPHYS) içerisinde gerçekleştirilecek.

En başında Maliye Bakanlığı Merkez Teşkilatı ile Ağrı, Elazığ ve Karaman illerinde pilot olarak denenen sistem tüm harcama birimleri ile Kredi Yurtlar Kurumu Ankara İl Müdürlüğünde başarılı bir şekilde uygulandı. Ekim 2017 maaş döneminden itibaren ise bu kapsam dahada genişletilerek 38 ilde açıldı ve denendi. KPHYS - Sözleşmeli Personel Uygulamasının, diğer illeri de kapsayacak şekilde tüm Kurumlara yaygınlaştırılması için talimat veren Maliye Bakanlığı bu sürecin başarılı şekilde geçilmesini sağlamış oldu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@