Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Başladı

Sözleşmeli öğretmen olarak ilk kez atanacak olanlar MEB internet sitesi üzerinden bugün tercihlerini yapmaya başladı.

MEMURLAR 17.07.2018, 21:56
Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Başladı

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Sözleşmeli öğretmen alımı mülakatlarında 60 puan ve üstü alan adaylar tercih yapmaya hak kazandı. Bugün yani 17 Temmuz Salı günü başlayan tercihler 20 Temmuz Cuma gününe kadar devam edecek. Toplamda 20 bin öğretmen adayı tercih yapacak.

Adaylar MEB internet sitesinde yer alan tercih ekranından tercihlerini yapabilecekler. En fazla 20 kurum tercih edilebilecek. Son tercih olarak ise “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum” seçeneği işaretlenebilecek. Bunu seçen adaylar sadece tercihlerinden birine yerleşebilecek. Tercihlerine yerleşemezse ataması yapılmayacak. Tercihleri dışındaki eğitim kurumlarına yerleşmek isteyen kişiler ise kendi tercihlerine yerleşemediği takdirde ihtiyaca göre bilgisayar kurası ile tercih dışına atanabilecek.

Tercihler yapıldıktan sonra bağlı olunan il ya da ilçe müdürlüğünden onaylatılacaklar.  Tercihler onaylatılmadığı ve tercih süresi devam ettiği sürece sistemden tercihlerde değişiklik yapılabilecek.

Göreve Başlama

Sözleşmeli öğretmen ataması sözlü sınav puanları baz alınarak yapılacaktır. Puanı eşit olan adaylar arasında KPSS puanı daha yüksek olan aday öncelikli atanır. Her iki puan da aynıysa bilgisayar kurası ile atama yapılır.

Atama sonuçları bakanlık adresinden ilan edilir. Ataması yapılan kişilere başvuruda belirtilen e posta adresine elektronik tebligat yapılır ve fiziki tebligat yapılmaz. Ataması yapılan öğretmenler istenen belgeler ile atandıkları il milli eğitim müdürlüklerinden göreve başlama talep ederler.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)