Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aracılığıyla 3 Bin 274 Kamu Personeli Alınacak

Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Kamu’ya 3 bin 274 gencimiz 3 Aralık 2018 itibariyle kamu kurumlarına yerleşebilmek için tercih yapabilecek' dedi.

Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aracılığıyla 3 Bin 274 Kamu Personeli Alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığa bağlı yurtlarda büyüyen ve kamuda istihdam (kamu personeli) hakkı kazanan gençlerin tercih işlemlerinin 3 Aralık 2018 tarihinde başlayacağını ve 14 Aralık 2018 tarihine kadar devam edeceğini duyurdu.

Yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzunun 30 Kasım Cuma günü Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde yayınlanacağını belirten Bakan Selçuk, tercihlerin www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılabileceğini, atamaların ise  kura yoluyla gerçekleşeceğini söyledi.

Bakan Selçuk ayrıca yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim düzeyinde 1682 kamu personeli, önlisans düzeyinde 271 kamu personeli, lisans düzeyinde 264 ve ilkokul, ortaokul, ilköğretim düzeyinde 1057 kadro ve pozisyon olmak üzere toplam 3274 kadro pozisyona kamu personeli yerleştirmesi yapılacağını belirtti.

Bakan Selçuk, “Ailemizin bir parçası olan korumamız altında büyüyen evlatlarımızı kamuda istihdam ederek hayatlarını kolaylaştırmaya, umutlarını güçlendirmeye devam ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 22:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Volkan
Volkan - 9 ay Önce

4 yıl emek vermiş Sosyal Hizmet Uzmanları iş aş bekliyor ama bakanımızın umurunda değil.Gerçi sosyal devlet olmadığından bizim gibiler atama ve iş bekleyip duruyor.

Serdal anli
Serdal anli - 9 ay Önce

Yazıklar olsun başaka bisey demiyorum

Mehmet
Mehmet - 9 ay Önce

Slm

asdep ne zaman
asdep ne zaman - 9 ay Önce

sayin bakan yillardir asdep alimi olacak dediniz ama bir aciklama yok.neden yaa.

pınar
pınar - 9 ay Önce

bu tür başvurularda kaç tercih hakkı oluyor peki

garip
garip - 6 ay Önce

binlerce muhtarla görüşmek çözüm getirmez Sosyal Hizmet Uzmanı gorevlendirilmedikçe