Sendika, Gazete ve Kimse Yok Mu Kriterlerine Ret

672 Sayılı KHK ile kamu görevinden ihraç edilen Gıda Tarım ve Hayvancılık personeli için OHAL Komisyonu’ndan karar çıktı.

MEMURLAR 21.07.2018, 10:03
Sendika, Gazete ve Kimse Yok Mu Kriterlerine Ret

Sadakat İhlali

OHAL Komisyonu kamudan ihraç edilen kişilerin başvurularını karara bağlamaya devam ederken pek çok kişi tarafından tartışılan bir karara da imza attı. Söz konusu kararda başvurucunun 15 Temmuz darbe girişimine kadar toplamda 14 ay sendika üyeliğinin bulunduğu, Kimse Yok Mu Derneği’ne SMS ile bağış yaptığı ve ayrıca gazete aboneliği bulunduğu gerekçesiyle kişinin başvurusu reddedildi.

OHAL Komisyonu bahsi geçen kriterlere sahip kişinin anayasaya ve kanunlara sadakat kuralını ihlal ettiğini ve bu sebeple de başvurusunun reddedilmesi gerektiğini açıkladı. Başvurucu hakkında Bylock, itirafçı gibi çeşitli deliller de olmamasına rağmen verilen bu karar pek çok kişiyi yakından ilgilendiriyor.

Soruşturma Bilgisi

OHAL Komisyonu başvuran kişi hakkında tüm istediği bilgilere ulaşma hakkına da sahip. Bu kapsamda UYAP sistemine de erişim sağlayabilen Komisyon, karar gerekçesinde soruşturmasının da devam ettiğini belirtmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)