Seçim Öncesi 18 Bin Sağlıkçıya Müjde!

Sağlık Bakanı 18 bin sağlık personeli alımı yapılacağını ve alımların seçimlerden önce yapılacağını açıkladı. Sağlık çalışanları sevindi.

MEMURLAR 06.05.2018, 06:12
Seçim Öncesi 18 Bin Sağlıkçıya Müjde!

Bilindiği üzere 18 bin sağlıkçı alımı konusunda aylardır konuşmalar yapılıyordu. Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastaneler ve sağlık kuruluşlarında birçok personel açığı vardı. Bu personellerin lise ve lisans düzeyindeki okullardan mezun olan personeller olacağı ve seçimlerden önce yerleştirmelerinin yapılacağı söylendi.

Bakan Açıklamayı Yaptı, Müjde Verildi

Ahmet Demircan, Maliye Bakanlığından gereken izinlerin alındığını ve atama yapılacak pozisyonların sayısı ve hangilerinin olduğunun belirleneceğini ifade etti. Hastanelerin taleplerine göre belirlenen personel alımlarının ÖSYM kılavuzunda yer alacağını ve seçimlerden önce yerleştirmelerinin yapılacağını açıklayan bakan, hastanelerin ihtiyaçlarına göre personel dağılımına önem verdik dedi.

Genelde lisans, lise ve önlisans düzeyinde personel alımı yapılacağını ifade eden Demircan, herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini, hastane ihtiyaçlarına uygun alım yaptıklarını belirtti. Seçim öncesi 18 bin kişi yerleştirilecek ve mesailerine başlayacak. Kılavuzun önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor.

Nöbetlerle İlgili de Konuştu

Ayrıca hekimlerin 150 binlik sayılarına karşı 80 milyon hastaya bakmaları gerektiğinin zorluğunu ifade eden bakan, ben de hekimlik yaptım nöbetlerin zorluğunu iyi bilirim dedi. Türk hekimlerinin çalışma şartlarını düzenleyecek olan birçok konu hakkında çalışma yaptıklarını ifade eden Ahmet Demircan, sorunları birlikte tartışıp çözüm önerileri bulmaları gerektiğini de söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)