Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sözlü Sınavı Yapacak

Sağlık Bakanlığı İlk ve Acil Yardım Teknikerliği unvan değişikliği sınavında hatalı sorular nedeniyle hak kaybına uğrayan personelini sözlü sınavına alıyor.

MEMURLAR 05.02.2019, 14:38
Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sözlü Sınavı Yapacak

Sağlık Bakanlığı tarafından 08 Ekim 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına yazılı sınavı yaptırılan İlk ve Acil Yardım Teknikerliği Unvan değişikliği sınavında bazı soruların hatalı olması sebebiyle açılan dava sonucunda İdare Mahkemesi kararı ile yanlış soruların iptal edilmesi sonucunda bu yanlış sorular sebebiyle sınavı kaybeden 26 kişi için sözlü sınavı yapacak.

Yapılacak olan İlk ve Acil Yardım Teknikerliği 26 kişilik unvan değişikliği sözlü sınavı 12 Mart 2019 tarihinde Sağlık Bakanlığı Çankaya/ Ankara da yapılacaktır.

Sözlü sınav konuları ise Türkçe ve Dil Bilgisi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, T.C. Anayasası, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Acil Sağlık Hizmetleri, Resüsitasyon, Hasta Güvenliği, Anatomi, Acil Hasta Bakımı, Farmakoloji, Travma, İlk Yardım konularında yapılacaktır.

İlk ve Acil Yardım Teknikerliği unvan değişikliği sözlü sınavı sonuçları sınavların yapıldığı tarihten itibaren en geç otuz gün içerisinde http://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde duyurulacak ve bunun için adaylara ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

Unvan değişikliği sözlü sınavı ilanını ayrıntılı incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Filiz kaya 1 yıl önce
Ben bayram paşa devlet hastanesinde çalışıyorum bütün kamuda çalışan personeli kadroya alçaktınız neden ayrımcılık yaptınız yemek haneyi neden ayırdınız bizde devletin hastasına doktoruna personeli ne hizmet vermekteyiz lütfen sesimizi duyun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@