Sağlık Bakanlığı Personelleri Lisans Tamamlama Başvuruları Başladı

Sağlık Bakanlığı personelleri arasından ön lisans mezunu kamu personellerinin eğitimlerini lisans seviyesine yükseltebilmeleri için başvuru süreci başladı. Ayrıntılar haberimizde.

MEMURLAR 17.07.2019, 22:08 17.07.2019, 22:14
Sağlık Bakanlığı Personelleri Lisans Tamamlama Başvuruları Başladı

Sağlık Bakanlığı personelleri için YÖK tarafından yapılacak başvuru ve tercih işlemleri başladı. Sağlıkçı kamu personelleri arasından YÖK (Yüksek Öğretim Kurulu) tarafından belirlenen sağlık ön lisans programlarından 19 Kasım 2014 tarihinden önce mezun olan adaylar sağlık lisans tamamlama programlarına başvurabilecek.

Sağlık Lisans Tamamlama Programlarına Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

2019-2020 eğitim-öğretim yılı için Sağlık Lisans Tamamlama Programına ilişkin başvuru ve tercih işlemleri17 Temmuz 2019 tarihi ile 24 Temmuz 2019  tarihleri arasında YÖK resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılacaktır.

Tercih İşlemleri ve Yerleştirme İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Başvuru ve tercihlerin yapılması aşamasında, adayların yerleştirme işlemlerine esas olacak ön lisans mezuniyet tarihi mezuniyet alanı ve mezuniyet not ortalamaları YÖKSİS Veri Tabanından otomatik olarak çekilecek,

Bilgilerinde hata olanların başvuru ve tercih süresi içerisinde mezun oldukları yükseköğretim kurumuna başvurarak bu bilgilerinin düzeltilmesini sağlamaları gerekmektedir.

 Adaylar en fazla 20 tercih yapabilecek,

 Yerleştirme işlemleri, adayların sağlık ön lisans mezuniyet not ortalamalarının 2 katı alınarak hesaplanan yerleştirme puanlarına ve tercihlerine göre sıralamaya tabi tutularak yapılacaktır. Sağlık Lisans Tamamlama kapsamında 2018 yılında programa yerleşen adaylar ile bu kapsamda yerleşip mezun olan adayların yeniden başvurmaları halinde yerleştirme puanları % 50 oranında düşürülerek yerleştirme işlemine alınacaktır.

Lisans programlarına ilişkin belirlenen katkı payı/öğrenim ücretini ödemeleri gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Ön lisans Programlarının Tamamlayabilecekleri Lisans Programlarını incelemek için tıklayınız.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@