Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçişte Sınava Girecekler Belli Oldu

Sağlık Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden bakanlık bünyesindeki taşeron çalışanların sürekli işçi kadrosuna geçiş talebine ilişkin başvuru sonuçları yayınlandı.

MEMURLAR 06.02.2018, 22:16 07.02.2018, 00:04
 Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçişte Sınava Girecekler Belli Oldu

24 Aralık 2017 tarihli ve 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 127. Maddesiyle 27 Haziran 1979 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23. Madde kapsamında sürekli işçi kadrosuna geçiş talebine ilişkin gerekli başvurular Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinde yayınlamıştır.

Bakanlığın internet sitesinde Ek-1 listede gerekli şartları taşıyan ve sınava katılmaya hak kazananlar bulunmakta Ek-2 listede ise gerekli şartları taşımadığından sınava girmeye hak kazanamayanların listeleri yayılandı.

Bu listelere göre ilan edilen bu listeler tebliğ yerine geçmektedir. Başvuru sahiplerine ayrıca tebliğ yapılmayacaktır. Sınava girme hakkı elde edemeyenler ilan tarihinden itibaren 3 (üç) gün içerisinde bakanlığın gelen evrak birimlerinden kayıt yaptırmak ve gerekçesini de belirtmek şartıyla Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına yazılı olarak itirazda bulunmaları gerekmektedir. Ayrıntılı listeleri Bakanlığın resmi internet sitesi www.yhgm.saglik.gov.tr adresinden inceleyebilirsiniz.       

Yorumlar (0)