PTT’den Memur Alımı Duyurusu

PTT 2017/2 personel alımı hakkında duyuru yayınladı. Bu duyuruda mülakatları tamamlanan kişilerin gerekli evrakları da tamamlattırıldığı ifade edildi.

MEMURLAR 08.01.2018, 21:44
PTT’den Memur Alımı Duyurusu

Bu kapsamda 1.750 personel alımına ilişkin olarak Danıştay tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararının bulunduğu hatırlatılırken adayların güvenlik soruşturmalarının da devam ettiği dile getirildi. 

Hukuki Sorun Çözüldü

Konu ile ilgili olarak hukuki sorunun devam etmesi nedeniyle atamalar bir türlü gerçekleştirilememiş ve adaylar 2013 tarihinden bu yana atanmayı beklemişlerdi. Soruna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip

Erdoğan tarafından el atıldı ve 696 sayılı KHK’da bir madde ile düzenleme yapıldı. Bu düzenleme ile birlikte atamayı engelleyen tüm sorunlar ortadan kaldırılmış oldu. Bu sayede güvenlik soruşturmalarında herhangi bir sorun yaşamayan adayların atamalarının gerçekleştirilmesi için düğmeye basıldı.

Bundan Sonra KHK Hükmü Geçerli

PTT’nin işe alım sürecinde yaşadığı bu sorun KHK ile çözülürken bundan sonra da KHK hükmünün personel alımı sürecinde esas alınacağı dile getirildi. Bu sayede 2018 PTT alımları da sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilecek. Dolayısıyla başvurmak isteyen adayların herhangi bir sorun yaşamaları da söz konusu olmayacak.

Ataması yapılmayarak beklemede olan personeller için de 8 Ocak tarihi itibariyle düğmeye basıldı. Bu sayede çok kısa süre içerisinde atamalarının gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Böylelikle yıllardır süren bu sorun ve mağduriyetler de çözüme kavuşturulmuş olacak. Bu da devletin sorumluluklarını da hafifletmiş olacak.

Yorumlar (2)
Ömer cihan 2 yıl önce
Akp kimsenin hakkini yemez .2017/3 magdurlarini göz önune alacaktir.
Ö cihan küçukohlu 2 yıl önce
2017/3 ptt magdurllarinin hakları ne olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@