PTT İçin KPSS’siz Memur Alımı

Cuma Günü itibariyle PTT tarafından yayınlanan KPSS şartı aranmaksızın kuruma kamu personeli alınacağına dair yayınlanan ilanın ardından adayların konuya ilgisi büyük oldu. İş arayan pek çok kişi şimdi bu ilanı daha yakından inceliyor.

MEMURLAR 07.05.2018, 06:23
PTT İçin KPSS’siz Memur Alımı

Bir kamu kurumu olan PTT dün KPSS şartı alınmaksızın bünyesinde çalışacak kamu personeline ihtiyaç olduğuna dair bir ilan yayınladı. KPSS yerine test usulü sınav yapılacak. Başvuruların 14 Mayıs’ta açılacağı duyurulan haberde toplam 5000 kişinin PTT’ye memur olarak alınacağı açıklandı. Kadro dağılımı da söz konusu ilanda ayrıntılı olarak yayınlandı. Genel müdürlüğe bağlı çalışacak uzman yardımcıları, çeşitli şehirlerde görev yapacak mimarlar, inşaat mühendisleri, makine mühendisleri, hukuk bölümünde çeşitli illerde görev yapacak avukatlar, bankacılık ve sigortacılık kısımlarında görevlendirilecek gişe ve büro görevlileri ile gene lojistik ve pazarlama bölümlerinde istihdam edilecek görevliler ve çeşitli firma personelleri kurumun ihtiyaç duyduğu kadrolar arasında yer alıyor. İlana göre PTT bilgisayar ve inşaat teknikerleri de arıyor.

Sınav Merkezleri ve Konular Belirlendi

5000 kamu personeli alımı için yapılacak sınavda her kadro için sınavda sorulacak konular da belli oldu. Mesleki alana yönelik konulardan başka genel yetenek ve genel kültür adayların sorumlu olduğu konular arasında yer alıyor. Sınav merkezleri ise İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Samsun, Van, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri, Konya, Malatya ve Erzurum il merkezleri olarak belirlendi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Tolunayllmmm er 2 yıl önce
Başvuru nezaman
Mam
Mihra 2 yıl önce
Şartlar neler başvurular ne zaman
Barış 9 ay önce
Ne zaman alimlar olacak