PTT Çalışanlarından 3600 Ek Gösterge Talebi

Birlik Haber-Sen koordinesinde basın açıklaması düzenleyen PTT çalışanları, eşit çalışmaya eşit ücret talebinde bulunurken 3600 ek gösterge verilmesini de istediler.

PTT Çalışanlarından 3600 Ek Gösterge Talebi

PTT Taşeronları Kadroya Geçirilmedi
Birlik Haber-Sen Genel Başkanı olarak görev yapan Ömer Budak, polis, hemşire, öğretmen ve din görevlileri gibi memurlara 3.600 ek gösterge verilirken PTT memurlarının kapsam dışında bırakıldığını belirtti.

PTT personellerinin büyük fedakârlıklarla çalıştığını belirten Budak, 3600 ek gösterge verilmesi gerektiğini savundu. Ayrıca kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya geçirilmeleri sürecinde de PTT işçilerinin kapsam dışına itildiğini ifade etti. 

Pek çok PTT şubesinde personel eksikliği bulunduğunu ve bu sebeple de personellerin fedakarlık yaparak fazla çalıştıklarını ifade eden Budak, bu durumun personeli yorduğunu belirtti. Başkan Budak, İHS’li personellerinin ücretlerinde artış yapılması gerektiğini savunurken 399’lu personellerin de görevde yükselmelerine olanak sağlanmasını istedi. 

Kademeli Geçiş Yapılsın
Başkan Budak, 3600 ek gösterge düzenlemesinin PTT personellerine kademeli olarak uyarlanmasını da talep etti. Bu konuda gerekli mercilere sorunu ve çözüm önerilerini ileteceklerini de aktaran Başkan Budak, sektörde önemli bir konuma gelen PTT’de personellerin katkısının büyük olduğunu belirtti. PTT’nin daha büyük bir marka konumuna gelmesi için ise personellere yönelik iyileştirmelerin artırılması gerektiğini belirtti. Topkapı PTT Dağıtım Merkezi önünde gerçekleştirilen basın toplantısı yapılan bu açıklamalardan sonra sona erdi ve personeller de dağıldı.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE