Polislerin Operasyon Tazminatları Neden Ödenmiyor?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde operasyonel birimlerde çalışan personellerin yapmış oldukları operasyon karşılık aldıkları operasyon tazminatları 3 aydır yatırılmıyor.

Polislerin Operasyon Tazminatları Neden Ödenmiyor?

Mart Ayı İçerisinde Yatırılması Gerekiyordu
Ocak ayından bu yana operasyon tazminatları yatırılmamaktadır. Bunun sebebi ise bilinmiyordu. Ancak Maliye Bakanlığı’na bağlı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü resmi web sitesinde bulunan takvime göre ödemelerin Mart ayı içerisinde yapılması gerekiyordu. Bu kapsamda tüm herkesin operasyon tazminatları hesaplanacak ve ardından da geriye dönük olarak ödemeler gerçekleştirilecek.

Ancak bu takvim 2015 yılında yayınlanmış olup 3 yıllığına çıkarılmıştır. Geçtiğimiz senelerde herhangi bir gecikme yaşanmaz iken bu sene içerisinde bir miktar gecikme yaşanmıştır. İşte bu gecikmenin telafi edilmesi için ödemelerin en kısa süre içerisinde yapılması beklenmektedir. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da Nisan ayı içerisinde Ocak ayından bu yana hak edilen tüm operasyon tazminatları geriye dönük olarak ödenecektir. 

Özel Harekat Polisleri Beklemede
Ülkemizde en zor şartlar altında çalışan ve tabiri yerindeyse kelle koltukta görev yapan özel harekat polisleri çıkacak bu tazminatları beklemektedir. Ülkemizin güvenliği için var güçleriyle çalışan bu yiğitlerin mağdur edilmemesi adına kısa süre içerisinde açıklamaların yapılması bekleniyor. Umarız ki tüm personeller hak ettikleri tazminatları eksiksiz ve kısa bir süre içerisinde alırlar. Hali hazırda tüm ülke genelinde görevlerine devam eden personellerimi için bu mutlu haberi sitemizden öğrenebilirsiniz.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE