Polis Tayinleri Belli Oldu

Polislerin uzunca bir süredir merakla beklediği 2018 polis nakil atamaları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 30 Haziran tarihinde açıklandı.

MEMURLAR 01.07.2018, 18:18
Polis Tayinleri Belli Oldu

Hizmet Bölgeleri Arası Atama. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre toplamda 16 bin 558 personelin yerleri değişti. Bu personeller arasında polis memurlarından başkomiserlere kadar tüm rütbeler bulunuyor. atamalar birinci ve ikinci hizmet bölgesi arasında gerçekleşirken ikinci hizmet bölgesi içerisinde de tayinler gerçekleştirildi.

Emniyet tarafından verilen bilgilere göre 7 bin 928 polisin tayini ikinci hizmet bölgesinden birinci hizmet bölgesine yapıldı. 7 bin 967 polisin ise birinci hizmet bölgesinden ikinci hizmet bölgesine yapıldı. İkinci hizmet bölgesi içerisinde yer değiştiren personellerin sayısının da 663 olduğu ifade edildi. Bunun yanı sıra bulundukları illerde görev süresi dolmasına rağmen kalmaya devam etmek isteyen 38 bin 235 personelin de ipka talepleri kabul edildi.

Tercih Dışı Atamalar.

Polis tayinleri %92,24 gibi büyük bir oranla 7 tercihten birisine gerçekleşti. %80’inin ise ilk 3 tercihinden birisine gittiği ifade edildi. Ancak %7,5 gibi bir oran tercih dışına tayin edildi. Tayin sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar Pol-Net sistemine girerek sonuçları görüntüleyebilirler. Tayinleri çıkan polisler gidecekleri şehirlere göre meyil izni ile birlikte harcırah da alacaklar.

Böylelikle yeni yerlerine adapte olmalarına da fırsat tanınmış olacak. Belirlenen sürenin sonunda ise görevlerine başlamaları gerekmektedir.
 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)