ÖSYM 3 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak

ÖSYM yayınladığı ilan ile birlikte 3 sözleşmeli uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu.

MEMURLAR 17.02.2018, 14:09
ÖSYM 3 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak

Başvuru Şartları

Başvuru yapacak adayların YDS sınavlarında ilgili puan seviyelerine sahip olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda fizik ve fizik öğretmenliği bölümlerinden toplam 2 personel alımı yapılacakken Rus dili ve edebiyatı bölümü ile mütercim tercümanlık (Rusça) bölümlerinden de toplam 1 personel alımı yapılacak. Rusça alanında görev yapacak personellerin Rusça YDS sınavından A düzeyinde yani 90 ve üzeri puan almaları gerekmektedir. fizik ve fizik öğretmenliği bölümlerinden mezun olanların ise İngilizce YDS sınavından A seviyesinde yani 90 ve üzerinde puan almış olmaları gerekmektedir. 

Son Başvuru Tarihi

Bu ilana başvuru yapmak isteyen adayların 27 Şubat tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir. başvurular ÖSYM’ye bizzat yapılabileceği gibi posta ile de yapılabilecektir. Ancak adayların gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim etmeleri gerekmektedir. Bu belgeler arasında YDS belgesi, başvuru formu, TC kimlik numarası, askerlik ile ilişiğinin olmadığına sağlık durumunun elverişli olduğuna sabıka kaydının olmadığına dair el yazısı ile imzalanmış beyanları yer almaktadır. 

Adaylar başvurularının neticesinde atanmaya hak kazanmaları durumunda haklarında güvenlik soruşturması yapılacaktır. Güvenlik soruşturması olumlu neticelenen adaylar ÖSYM sözleşmeli uzman yardımcısı alımı kapsamında atanabilecekler. Olumsuz neticelenen adaylar ilgili sınavları geçseler dahi atanamayacaklardır. Bu sebeple güvenlik soruşturmasının son derece önemli olduğunu hatırlatmak gerekir.

Yorumlar (0)