Ortak Wi-Fi Mağduru Görevine İade Edildi

OHAL Komisyonu Bylock mağduriyeti yaşayarak görevinden ihraç edilen personellerin başvurularını incelemeye devam ediyor.

MEMURLAR 23.06.2018, 21:28
Ortak Wi-Fi Mağduru Görevine İade Edildi

Takipsizlik Kararı Var

OHAL Komisyonu, hakkında takipsizlik kararı da bulunan bir jandarma personelini görevine iade etti. Jandarma personeli Bylock kullandığı gerekçesiyle 669 sayılı KHK ile görevinden ihraç edilmişti. Görevinden ihraç edildikten sonra hakkında adli soruşturma başlatılan Jandarma personeli takipsizlik kararı da aldı. Üzerinden 2 yıla yakın bir süre geçmesine ve masumiyeti ispatlanmasına rağmen bir türlü görevine iade edilmeyen kamu personeli sonunda OHAL Komisyonu kararıyla görevine iade edildi.

Bu karar ile birlikte OHAL Komisyonu’nun ağırlıklı olarak Bylock mağduriyetlerini çözmek için uğraştığı görülmektedir. Bunun yanı sıra suçlaması Bylock olup da takipsizlik ya da beraat kararı alanların görevlerine dönmeleri çok daha kolay olmaktadır.

Kritersiz İhraçlar

Daha önce haberlere de yansıdığı üzere hakkında hiçbir suçlama ya da kriter bulunmayan kimselerin ihraç edildiği ve bunların sayısının da bir hayli fazla olduğu dile getirilmişti. Bu sayının fazla olmasının nedenlerinden birisi de FETÖ’nün sinsi oyunları olarak belirtilmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)