Önlisans ve Lisans Mezunu Astsubay Alımları İçin Başvurular Başladı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde istihdam edilecek ön lisans ve lisans mezunu astsubay alımları için başvurular başladı.

MEMURLAR 14.05.2018, 15:10
Önlisans ve Lisans Mezunu Astsubay Alımları İçin Başvurular Başladı

Başvuru Şartları

Bu ilana başvuru yapacak adayların KPSSsınavından en az 60 puan almaları gereklidir. Bu kapsamda ön lisans mezunları P93 puan türünü lisans mezunları da P3 puan türünü kullanacaklardır. Bu ilana sadece erkekler başvuru yapabilecektir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gereken adayların kamu haklarından da yoksun bırakılmamış olmaları gereklidir. Bunun yanı sıra adli sicil kaydının da bulunmaması istenmektedir. Adaylar tüm şartları sağlamaları halinde güvenlik soruşturmasına da tabi tutulacaklardır.

Ön lisans mezunu olan kimseler için 25 yaşını bitirmemiş şartı aranırken lisans mezunları için de 27 yaşını bitirmemiş olmak şartı bulunmaktadır.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Başvurular için süre işlemeye başlamış olup son başvuru tarihi 31 Mayıs olarak ilan edilmiştir. Başvurular internet üzerinden yapılacağı için adaylar gece saat 23.59’a kadar başvuru yapabileceklerdir. Başvurular Milli Savunma Bakanlığı’nın personel temin sayfasından yapılacak olup e-devlet şifresi gerekmektedir. online başvurunun haricinde posta, fax veya şahsen yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceğini de ifade etmek gerekir.  Başvuru yapan adaylar daha sonra başvurularını güncelleyebileceklerdir. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar Ankara Mamak’ta bulunan MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda sınava tabi tutulacaklardır. Sınavdan başarılı bir şekilde geçen kimselerin atamaları yapılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)