Okullara Yönetici Seçme Sınavı Yapılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarına müdür ve müdür yardımcısı seçimi için sınav takvimi yayınladı.

MEMURLAR 25.02.2019, 21:47
Okullara Yönetici Seçme Sınavı Yapılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yeni yayınlanan ilan ile eğitim kurumlarına yönetici(Müdür ve Müdür Yardımcısı) seçimi amacıyla sınav takvimi ilan edildi.

Yapılan ilana göre sınava başvuracak adayların Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmaları gerekmekte olup bu şartı taşımayan adayların başvuruları sistem tarafından engellenecektir.

Yazılı sınava katılmak üzere, yönetici olarak görevlendirme şartlarını taşıyan öğretmenler ile müdürlüğe görevlendirilmek isteyen müdür başyardımcıları ve müdür yardımcıları başvuruda bulunabilecektir.

Halen yönetici olarak görev yapanlardan isteyenler de, yazılı sınav puanını, puanların geçerlik süresi içinde kullanmak üzere yazılı sınava başvuruda bulunabilecektir.

Başvuru koşullarını taşımayan adaylardan sınava alınanlar, sınava girmiş olsalar dâhi sözlü sınava çağrılmayacak, görevlendirmeleri yapılmayacak, görevlendirmeleri yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

Adaylar başvurularını, 28 Şubat 2019 ile 11 Mart 2019 tarihleri arasında bir başvuru merkezinden veya ÖSYM nin internet adresinden yapacak ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaktır. Geç başvuru günü ise 21 Mart 2019 tarihi olup yazılı sınav 21 Nisan 2019 tarihinde belirlenen sınav merkezlerinde yapılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarına yönetici atama sınavı ilanını incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)