OHAL Komisyonundan Hatırlatma

Haklarında KHK ile ilgili işlem tesis edilmiş bireyler ve kurumlar için OHAL Komisyonu bir duyuru yayınlandı. 697 Sayılı KHK İçin Son Gün...

MEMURLAR 11.03.2018, 20:35
OHAL Komisyonundan Hatırlatma

OHAL Komisyonu yayınladığı duyuruda 697 sayılı KHK ile haklarında işlem tesis edilen kişiler için son günün 12 Mart Pazartesi olduğunu duyurdu. Bireyler ve kurumlar Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar başvurularını yapabilecekler. 

Başvurular Nasıl Yapılacak?
Başvuru yapmak isteyen kişi ve kurumların kendileri veya vekalet verdikleri kişiler başvurularını yapabilecekler. Bu kapsamda başvurucular OHAL Komisyonu resmi internet sayfasında yer alan başvuru formunu dolduracaklar ve ardından da çıktısını alarak nüfus cüzdanı fotokopisi ile 81 il valiliğinden birisine gidecekler. Burada ilgili birim başvuruyu yapacaktır. 

Başvuru Takibi
Başvurusunu gerçekleştirmiş olan kişiler başvuru durumlarını OHAL Komisyonu başvuru sorgulama ekranından gerçekleştirebilecekler. Bu kapsamda başvurunun incelemesi devam etmektedir ya da ilgili kuruma gönderilmiştir şeklinde bir ibare görüntülenecektir.

Başvurusu kabul edilen kişiler DPB ya da YÖK tarafından yeniden atamaya tabi tutulacaklardır. Reddedilen kişiler ise Ankara’da bulunan 19 ve 20. İdare mahkemelerine davalarını açacaklardır.

Mali ve Sosyal Haklar
OHAL Komisyonu ile görevine dönen kişilerin mali haklarının ödenmesine ilişkin herhangi bir düzenleme yer almamaktadır. Bu sebeple de göreve iade olan kişiler bu haklarını dava yoluyla açmak istemektedirler. Bu konu ile alakalı olarak yakın bir zamanda KHK ile düzenleme yapılması da beklenmektedir.

Yorumlar (0)