OHAL Komisyonundan Bir Ret Kararı Daha Geldi!

OHAL komisyonu tarafından Bank Asya’ya para yatıran, Aktif Eğitim-Sen üyesi olan ve Cihan medya abonesi olan başvurucuya ret verdi.

MEMURLAR 25.04.2018, 06:20
OHAL Komisyonundan Bir Ret Kararı Daha Geldi!

Bank Asyaya Para Yatırma
OHAL komisyonu başvurucunun Bank Asya hesabına 25.12.2018 tarihinde para yatırdığını tespit etmiştir.  Bu dönem örgüt liderinin bankada hesap açma ve para yatırma talimatı ile çakışmaktadır. Her iki husus birlikte değerlendirildiğinde başvurucunun bu talimat ile para yatırdığı sonucuna ulaşılmıştır. Bu durum komisyon tarafından terör örgütüne finansal destek olarak nitelenmiştir. Söz konusu kararda başvurunun yatırdığı para miktarı ise belirtilmemiştir.

Aktif Sen Üyeliği 
Başvurucunun 2012 yılında kurulan Aktif-Sen sendikasına üye olduğu tespit edilmiştir. Kendisini fesheden sendika 2013 yılında tekrar kurulmuştur ve Cihan-Sen bünyesinde yer almaktadır. Bu sendika 15 Temmuz girişimine kadar yasal olarak faaliyetlerine devam etmiştir. Darbe girişimi sonrası FETÖ bağlantısı tespit edildiği için kapatılmıştır. Başvurucunun bu sendikaya üyeliği, terör örgütü ile irtibat olarak değerlendirilmiştir.

Cihan Medya Aboneliği
15 Temmuz girişimine kadar yasal olarak faaliyet veren ve daha sonra FETÖ irtibatı nedeniyle TMSF’ye devredilen Cihan Medya’ya olan abonelik terör örgütü ile irtibat olarak değerlendirilmiştir. 
Kararda bahsi geçen bu 3 kriter ve dosyada bulunan bilgi, belge ve tespitler değerlendirildiğinde başvurucunun örgüte finansal destek sağladığı, terör örgütü ile irtibat ve iltisakı olduğu için kamu görevinden çıkarılması uygun bulunarak hakkında ret kararı verilmiştir. 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)