OHAL Komisyonu Emniyet Personeli Hakkında Karar Verdi

679 sayılı KHK ile kamu görevinden çıkarılan emniyet personeli OHAL Komisyonu tarafından görevine iade edildi.

OHAL Komisyonu Emniyet Personeli Hakkında Karar Verdi

Takipsizlik Kararına Atıf

OHAL Komisyonu kamu görevinden çıkarılan personellerin dosyalarını incelemeye devam ediyor. 23 Ekim 2018 tarihinde vermiş olduğu kararda ise 679 sayılı KHK ile kamu görevinden çıkarılan bir emniyet personelinin başvurusu değerlendirmeye alındı. Yapılan incelemeler neticesinde emniyet personelinin herhangi bir kriterinin bulunmadığı tespit edildi. Bu sebeple de görevine iade edilmesine oy birliği ile karar verildi. 

OHAL Komisyonu kararında kişi hakkında verilen takipsizlik kararına da yer verildi. Başkaca herhangi bir soruşturma ya da kovuşturma bilgisinin de bulunmadığına dikkat çekerek kişinin başvurusu kabul edildi. Ancak bu durum tüm takipsizlik alanların başvurularının kabul edileceği anlamına gelmiyor. Nitekim takipsizlik kararı bulunmasına rağmen başvurusu reddedilen pek çok kişi bulunuyor. 

Bu Yıl Başvuruların Yarısı Bitecek

OHAL Komisyonu’ndan yapılan açıklamalara göre 2018 yılı sonu itibariyle tüm başvuruların yarısı karara bağlanacak. Yaklaşık olarak bir buçuk yıl gibi bir süre içerisinde tüm dosyaların yarısı bitmiş olacak. Geriye kalan dosyaların ise 1 yıllık süre içerisinde karara bağlanacağı tahmin ediliyor. Komisyon’un hangi dosyalara öncelik verdiği ise halen bilinmiyor. Takipsizlik ve beraat alanlara öncelik verileceği şeklinde bir açıklama gelmesine karşın soruşturması olmayan ya da davası devam edenlerden de kararlar çıkmaya devam ediyor.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ademoğlu
Ademoğlu - 7 ay Önce

Site olarak bu haberleri yayınladığınız için teşekkür ederim. Onbinlerce hatta aileleriyle birlikte yüzbinlerce insanın haksız yere hayatı karartıldı. Çok basit sebeplerle veya iftira yoluyla vatansever insanların tüm emekleri yok sayıldı. Hukuksuzca işlerinden ekmeklerinden ve özgürlüklerinden ve itibarlarından edildiler. Alçak kalkışmayı fiilen desteklemek aynı derece alçaklıktır. Ama kardeşim bizim günahımız ne? Herkes susmuş, herkes korkmuş, herkes sinmiş. Lütfen ülkemizin, hukukun, demokrasimizin normalleşmesi gerçek adaletin yerini bulması için empati yapın. İstenen lütuf değil ADALET!