OHAL Komisyonu Banka Hareketlerini Nasıl Değerlendiriyor

OHAL Komisyonu'nun en önemli kriterlerinden birisi olan Bankasya hesap hareketlerinin nasıl değerlendirildiği belli oldu.

OHAL Komisyonu Banka Hareketlerini Nasıl Değerlendiriyor

Yargı Dosyasına Girdi
OHAL Komisyonu kamu görevinden ihraç edilen kamu personelleri hakkında değerlendirmelerine devam ediyor. Haklarında ret kararı verilenler ise idare mahkemelerine başvuru yapıyor. İşte bu başvurularda kurumların savunmaları ve komisyonun değerlendirme kriterleri de gün yüzüne çıkıyor. Bu şekilde mahkemeye yansıyan dosyalara göre Ocak 2014 ile Mayıs 2015 tarihleri arasında Bankasya hesaplarına yatırılan paralar olumsuz olarak değerlendiriliyor. Ayrıca sadece para yatırma değil aynı zamanda hesap açmak da terör örgütü ile iltisaklı ya da irtibatlı olarak değerlendiriliyor.

İhraç olan kişinin yakın akrabalarına gönderdiği paralar da mercek altına alınıyor. Eğer burada şüpheli bir durum tespit edilirse araştırma daha da derinleştiriliyor. Gönderilen paraların açıklamalarında himmet, kurban parası ya da bağış gibi ifadeler varsa bu para gönderimleri de mercek altına alınıyor. 

OHAL Komisyonu'nun en çok önem verdiği kriterlerden birisi olan Bankasya için veriler Bankanın veritabanından elde ediliyor ve aynı zamanda MASAK raporları da dikkate alınıyor. Böylelikle kişinin gazete ve dergi abonelikleri ole Kimse Yok Mu Derneğine yapılan yardımlar da ortaya çıkarılabiliyor. İşte tüm bu ulaşılan bilgi ve belgeler idare mahkemesinin incelemesi sırasında gün yüzüne çıkıyor. Mahkeme de hukuki açıdan bu konuyu irdeleyecek ve kararını verecektir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
khk
khk - 7 ay Önce

bunların hepsi kanuna uygun. o kadar.gerisi bahane

Abdurrezzak SARIN
Abdurrezzak SARIN @khk - 7 ay Önce

kanun olsa uygun olabilir de kanun nerede

Abdurrezzak SARIN
Abdurrezzak SARIN - 7 ay Önce

peki bankasya hesabı ve bylok u olmayanlar niçin hala incelenmiyor

veli
veli - 7 ay Önce

Yav market bankayla maaş anlaşması yapmışsa ve çalışan mecburen o bankadan maaş almak zorunda ise bu iltisak değerlendirilebilirmi, adamın bu yüzden babası ihraç edilebilirmi. Bu hukukmu Allah belanızı versin emi.