OHAL Komisyonu Albatros Kodlamalarında Yeni Kararı

Kamu görevinden ihraç edilen Adalet Bakanlığı personelleri hakkında mevcut bulunan Albatros kodlamaları OHAL Komisyonu tarafından dikkate alınıyor.

OHAL Komisyonu Albatros Kodlamalarında Yeni Kararı

5 Ret 4 İade
Adalet Bakanlığı’ndan ihraç edilen pek çok personelin adı Albatros kodlamalarında da yer almaktadır. 1’den 5’e kadar kodlanan Bakanlık personellerinden bazılarının Komisyon kararları verildi. Örgüte tam bağlılık olarak ifade edilen Albatros 5 kodlamasında olan kişilere doğrudan ret veriliyor. Diğer kodlamalarda ise yan unsurlar değerlendirmeye alınıyor. Eğer kişinin FETÖ ile herhangi bir bağı mevcutsa bu durumda karar olumsuz olarak çıkıyor. 

Albatros 4 kodlamasıyla ihraç edilen bir Adalet Bakanlığı personelinin başvurusu OHAL Komisyonu tarafından değerlendirildi ve göreve iade kararı verildi. Bu karar aynı suçlama ile karşı karşıya olanlar açısından umut verici oldu. Ancak belirtmek gerekir ki Albatros kodlaması 4 olsa dahi bunun yanında diğer kriterler var ise bu durumda ret verilmesi söz konusu olabilir. Dolayısıyla her bir dosya kendi özelinde değerlendirilmektedir. 

OHAL Komisyonu, Albatros 5 kodlaması ile fişlenenler hakkında doğrudan ret kararı verilmektedir. Ayrıca kabul kararı alan kimselerde kurumları tarafından yapılan ithamlara yer verilmemektedir. Ancak ret alan kimseler idare mahkemelerinde suçlamaları öğrenebilmektedir. Öyle ki bazı dosyalarda OHAL Komisyonu kararlarında olmayan hususlar mahkemelerde kurum savunmaları ile ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla ihraç gerekçesinin netleşmesi için yargılama sürecine geçilmesi gerekecektir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Masum memur
Masum memur - 9 ay Önce

Lütfen artık 679 khk sınada bakım artık sabır kalmadı rabbimimin adaleti büyük

Gardiyan
Gardiyan - 9 ay Önce

Bu albartos belkide kendisi fetöcüdür bu kadar masumu fişliyo

679 lhk
679 lhk - 9 ay Önce

Adli idari işlem yok direk ihraç

İnanç
İnanç - 9 ay Önce

Hain albatros...

Günahsız
Günahsız - 9 ay Önce

Albatros inşAllah bunu okursun masumca ekmeğinin peşinde koşan masum insanların ekmeyi ile oynadın vijdanın rahat uyuyabiliyomusun merak ediyorum ahirette iki elim yakanda

670 de bekliyor
670 de bekliyor - 9 ay Önce

bende 670 sayılı khk ile ihraç edildim hale inceleme devam ediyor diyor