OHAL Komisyonu Albatros Kodlamalarında Yeni Kararı

Kamu görevinden ihraç edilen Adalet Bakanlığı personelleri hakkında mevcut bulunan Albatros kodlamaları OHAL Komisyonu tarafından dikkate alınıyor.

MEMURLAR 21.12.2018, 20:20
OHAL Komisyonu Albatros Kodlamalarında Yeni Kararı

5 Ret 4 İade
Adalet Bakanlığı’ndan ihraç edilen pek çok personelin adı Albatros kodlamalarında da yer almaktadır. 1’den 5’e kadar kodlanan Bakanlık personellerinden bazılarının Komisyon kararları verildi. Örgüte tam bağlılık olarak ifade edilen Albatros 5 kodlamasında olan kişilere doğrudan ret veriliyor. Diğer kodlamalarda ise yan unsurlar değerlendirmeye alınıyor. Eğer kişinin FETÖ ile herhangi bir bağı mevcutsa bu durumda karar olumsuz olarak çıkıyor. 

Albatros 4 kodlamasıyla ihraç edilen bir Adalet Bakanlığı personelinin başvurusu OHAL Komisyonu tarafından değerlendirildi ve göreve iade kararı verildi. Bu karar aynı suçlama ile karşı karşıya olanlar açısından umut verici oldu. Ancak belirtmek gerekir ki Albatros kodlaması 4 olsa dahi bunun yanında diğer kriterler var ise bu durumda ret verilmesi söz konusu olabilir. Dolayısıyla her bir dosya kendi özelinde değerlendirilmektedir. 

OHAL Komisyonu, Albatros 5 kodlaması ile fişlenenler hakkında doğrudan ret kararı verilmektedir. Ayrıca kabul kararı alan kimselerde kurumları tarafından yapılan ithamlara yer verilmemektedir. Ancak ret alan kimseler idare mahkemelerinde suçlamaları öğrenebilmektedir. Öyle ki bazı dosyalarda OHAL Komisyonu kararlarında olmayan hususlar mahkemelerde kurum savunmaları ile ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla ihraç gerekçesinin netleşmesi için yargılama sürecine geçilmesi gerekecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (6)
Gardiyan 2 yıl önce
Bu albartos belkide kendisi fetöcüdür bu kadar masumu fişliyo
Masum memur 2 yıl önce
Lütfen artık 679 khk sınada bakım artık sabır kalmadı rabbimimin adaleti büyük
679 lhk 2 yıl önce
Adli idari işlem yok direk ihraç
İnanç 2 yıl önce
Hain albatros...
Günahsız 2 yıl önce
Albatros inşAllah bunu okursun masumca ekmeğinin peşinde koşan masum insanların ekmeyi ile oynadın vijdanın rahat uyuyabiliyomusun merak ediyorum ahirette iki elim yakanda
670 de bekliyor 2 yıl önce
bende 670 sayılı khk ile ihraç edildim hale inceleme devam ediyor diyor