OHAL Komisyonu 701 Sayılı KHK’dan Albatros 4 Kararı Verdi

OHAL Komisyonu 701 sayılı KHK ile ihraç olan ve hakkında sadece gizli tanık Albatros 4 kodlaması olan kişi hakkında göreve iade kararı verdi.

MEMURLAR 25.06.2019, 16:11
OHAL Komisyonu 701 Sayılı KHK’dan Albatros 4 Kararı Verdi

Beraat Kararı 
OHAL Komisyonu kamu görevinden ihraç edilen personellerin başvurularını değerlendirmeye devam ediyor. Kararlarda KHK sırası gözetilmezken nasıl bir sıranın takip edildiği de kamuoyu ile paylaşılmamaktadır. OHAL döneminde çıkarılan son KHK olan 701 sayılı KHK ile ihraç olan Adalet Bakanlığı personelinin başvurusu sonuçlandı. Henüz ilk KHK’lardan olan 672’den kararlar çıkmamışken 701’den kararların gelmesi tepkilere neden olmaktadır. 

Verilen kararda kişi hakkında bir davanın olduğu ve bu davadan beraat ettiği yazmaktadır. Ayrıca kişinin dosyasında Albatros 4 kodlamasının var olduğu da ifade edilmektedir. Tüm bunlar birlikte değerlendirildiğinde kişinin terör örgütleriyle iltisaklı ya da irtibatlı olmadığı kabul edilerek görevine iadesine karar verilmiştir. 

Hali hazırda OHAL Komisyonu kararını bekleyen çok sayıda kimse bulunmaktadır. Bu dosyaların 2020 yılına kadar bitirilmesi hedefleniyor. Eğer bitirilmezse süre tekrardan uzatılacak ve kalan dosyalar kısa bir süre içerisinde tamamlanacaktır. OHAL Komisyonu ret kararlarına karşın idare mahkemelerine başvuru yapılabilmektedir. Bu mahkemeler sadece Ankara mahkemeleri olmakla birlikte önceden belirlenen mahkemeler olabilmektedir. Verilen karara göre İstinaf ve Danıştay’a da gidilebilir. Mahkemeler tarafından verilen karar kurumlar tarafından muhakkak uygulanmalıdır. Aksi takdirde suç işlenmiş olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
MAĞDUR 2 yıl önce
HERŞEYİ GÖREN,BİLEN RABBİM VAR .İNŞALLAH ONUN YÜCE DİVANINDA BU KARARLARI VERENLERLE HESAPLAŞACAĞIZ.O GÜN HİÇBİR PİŞMANLIK VE KORKU FAYDA ETMEYECEKTİR.
Ya sabırrrr 2 yıl önce
ak partinin tokat eski millet vekilinin yeğenine ceza yazdım diye 22 Temmuz 2016 yılında açığa alındım 22 Kasım 2016 yılında da 677 khk ile ihraç edildim 3 sene oldu halen bir karar yok ..
Yaşadıklarımı cimere yazdım diye vekil Aslan’ın yeğeninden tehdit mesajı aldım bu mudur adalet ..