OHAL Komisyonu 2018 Yılı Faaliyet Raporunu Yayınladı

1 yılı aşkın süredir görev yapan OHAL Komisyonu 2018 yılına ait faaliyet raporunu yayınladı.

MEMURLAR 28.01.2019, 21:05
OHAL Komisyonu 2018 Yılı Faaliyet Raporunu Yayınladı

%40’ı Karara Bağlandı
2017 yılı içerisinde kurulması kararlaştırılan ve yaz aylarında başvuru almaya başlayan OHAL Komisyonu ilk kararını 2017 Aralık ayında almıştı. Bunun üzerinden bir yılı aşkın bir zaman dilimi geçti. Komisyon bu süre zarfında yaptığı tüm işlemleri detaylı bir şekilde raporlaştırdı. Raporda örnek bir ret kararı ile örnek bir kabul kararı da yer aldı. Ayrıca başvuranlara yönelik genel veriler de paylaşıldı.

Toplamda 125 bin bireysel başvurunun yapıldığı OHAL Komisyonu ilk senesi itibariyle başvuruların %40’ını karara bağladı. Geriye kalan dosyaların ise bu hızla gidilmesi durumunda 1,5 yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor. Hali hazırda haftalık 1.200 karar çıktığı da raporda yer alan veriler arasındadır. 

OHAL Komisyonu’nun dikkate aldığı kriterlerden birisi olan Bankasya kriterine takılan pek çok kimse bulunuyor. Komisyona başvuruda bulunan 27 bin kişinin kredi çektiği tespit edilirken, başka bankalardan kredi çekip Bankasya’ya yatıranların sayısının 11 bin 560 olduğu ifade edildi. Yatırılan paraların açıklamalarına da bakan OHAL Komisyonu buna göre kararlarını veriyor.

OHAL Komisyonu başvuru takip sistemi de mevcuttur. Başvurucular internet sitesine girerek başvurularının ne durumda olduğunu görebilir. Kabul veya ret durumunda sonuç yazarken diğer kimseler için inceleme devam ediyor ibaresi görünmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@