Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Açıklandı

60 bin öğretmen adayının merakla beklediği mülakat sonuçları açıklandı. Adaylar sonuçlarını meb.gov.tr adresinden öğrenebilecekler.

MEMURLAR 11.07.2018, 22:58
Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Açıklandı

Bakan Değişti Sonuçlar Açıklandı

24 Haziran seçimlerinden evvel açıklanması beklenen öğretmenlik sözlü sınav sonuçları 11 Temmuz tarihine kadar açıklanmadı. Öğretmenler ise geleceklerini etkileyecek olan bu sonuçların açıklanmaması üzerine tepki göstermeye başladılar. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda her zaman bir hafta sonrası işaret edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kabine değişikliği sonrası Milli Eğitim Bakanı da değiştirildi. Yeni Milli Eğitim Bakanı ise Ziya Selçuk oldu. bu değişikliğin hemen ardından ise öğretmen mülakatlarının sonuçları açıklandı. Böylelikle sonuçları merakla bekleyen adaylar da muradına ermiş oldu.

Sırada Tercihler Var

Mülakat sonuçlarını öğrenen adaylar için tercih süreci başlayacak. Tercihlerin ardından ise kısa süre içerisinde sonuçlar açıklanacak. Böylelikle adayların nerede öğretmenlik yapacakları da kesinleşecek. Ancak adayların bunun yanı sıra güvenlik soruşturmasını da olumlu bir şekilde geçmeleri gereklidir. Güvenlik soruşturması olumsuz neticelenen adayların görevlerine başlamaları söz konusu olmayacaktır.

60 bin öğretmen adayının girdiği mülakat sonuçları meb.gov.tr adresinden öğrenilebilmektedir. Adaylar mülakat sonuçlarına itiraz hakkına da sahiptirler. Bu sebeple beklemediği puanı alan adaylar sonuçlara itiraz ederek sonuçların yeniden gözden geçirilmesini sağlayabilirler. Tüm süreçleri başarılı bir şekilde geçen adaylar sözleşmeli öğretmen olarak görevlerine başlayabileceklerdir. Sözleşmeli statüde çalışacakları için 4 sene boyunca tayin hakkı da bulunmamaktadır.  

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)