Öğretmen Atama Sonuçları Yarın Açıklanacak!

2018 MEB sözleşmeli öğretmen alımı için tercihlerini yapan adaylar kura sonucunu yarın öğrenebilecek.

MEMURLAR 23.07.2018, 21:59
Öğretmen Atama Sonuçları Yarın Açıklanacak!

Sonuçlar Yarın Açıklanacak

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için 50 bin 728 aday başvuru yapmıştı. KPSS sınavı yeterli olan ve mülakattan geçen adaylar 17-21 Temmuz tarihleri arasında atama tercihlerini de yapmıştı. Adaylar şimdi heyecanla atama sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar.

Tüm aşamaları geçerek atanmaya hak kazanan öğretmen adaylarının tercihleri elektronik ortamda değerlendirilecek ve sonuçlar açıklanacak. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre atama sonuçları 24 Temmuz Pazartesi yani yarın ilan edilecek.

MEB tarafından bugün yazılı bir açıklama yapıldı. 20 bin kişilik sözleşmeli öğretmen atama töreninin yarın gerçekleştirileceği ilan edildi. Tören Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da katılımıyla yarın saat 10.00’da Başöğretmen Salonu’nda düzenlenecek. Atamalar yapıldıktan sonra sonuçlar elektronik ortamda da erişime açılacak.

Atama Nasıl Yapılacak?

Adaylar sözlü puan üstünlüğüne göre atanacak. Adayların puanı eşit olması halinde adaylar arasında önce KPSS puanı üstünlüğüne göre, puanlar da eşitse bilgisayar kurası ile atama yapılacak.

Atama sonuçları adaylara tebliğ edilmeyecek. Ataması yapılan adayların başvuru esnasında belirttikleri e posta adreslerine elektronik tebligat yapılacak. İl milli eğitim müdürlüklerine ise elektronik ortamda gönderilecek. Adaylar sonucun kendilerine tebliğini izleyen 15 gün içinde göreve başlama yapacaklardır. Atandıkları il milli eğitim müdürlüklerine gerekli evraklarla başvurarak göreve başlayabilirler.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)