Öğrenci Yurdunda Hayatını Kaybeden Kerem Olayında 3 İdareci Tutuklandı

Antalya Alanya ilçesinde özel bir öğrenci yurdunda lise 1. sınıf öğrencisi İsmail Kerem Topal’ın ölümüyle ilgili 3 idareci tutuklandı.

Öğrenci Yurdunda Hayatını Kaybeden Kerem Olayında 3 İdareci Tutuklandı

Önce Düştü Demişlerdi, Meğer Kavgada İtilmiş

Antalya Alanya’daki özel öğrenci yurdunda hayatını kaybeden 14 yaşındaki İsmail Kerem Topal için ailesine düştüğü söylenmişti. Elektrik süpürgesi kordonuna dolanarak düştüğü söylenen Kerem, hastanede 5 gün mücadele verdikten sonra hayatını kaybetmişti.

Olayla ilgili aileye 17 saniyelik görüntü verildi ve aile ihmal şüphesi üzerine yurt yetkililerinden şikayetçi oldu.

Daha sonra olaya ilişkin görüntülerin ortaya çıkması ile Kerem’in yurtta M.E.U. isimli çocukla kavgası sırasında merdivenden yuvarlandığı görüldü. Başını beton zemine çarpan çocuk ağır yaralanmıştı. 9 Ağustos’ta tedavi gördüğü Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (ALKÜ) hayatını kaybeden Kerem toprağa verilmişti.

Soruşturma Derinleşti

Olayla ilgili İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri soruşturma başlatmış ve kamera kayıtları bu esnada ortaya çıkmıştı. Önce Kerem’in kavga ettiği çocuk gözaltına alındı ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

İsmail Kerem Topal'ın ölümünü araştırmak için Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı. Soruşturma kapsamında yurt yöneticisi Hilmi Uysal ile yurt görevlileri Hamza Kaya ve Süleyman Arıkan gözaltına alındı. İfadelerine başvurulan bu yetkililer daha sonra tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. İdarecilerin her üçü de 'taksirle ölüme sebebiyet verme' suçundan mahkeme tarafından tutuklandı.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE