O Memurların Görevde Yükselmesi İçin Bunları Bilmesi Şart

Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları Personelleri için merkezi yazılı sınav konuları güncellendi. Düzenlenecek olan sınavlara girmek isteyenler artık daha çok çalışacak.

MEMURLAR 16.12.2018, 13:21
O Memurların Görevde Yükselmesi İçin Bunları Bilmesi Şart

Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan ilanla yükseköğretim üst kuruluşları ile yükseköğretim kurumları kendi kamu personelinin 2019 yılında girecekleri görevde yükselme ve unvan değişikliği merkezi sınavlarında sorulacak soruların konu başlıkları değiştirildi.

2019 yılında merkezi yazılı sınavlarında adayların hazırlanması gereken konu başlıkları şöyledir. Anayasanın Yükseköğretime ilişkin maddeleri, 2547 sayılı yükseköğretim kanunu, 2914 sayılı yüksek öğretim personel kanunu, 2809 sayılı yükseköğretim kurumları teşkilat kanunu, 657 sayılı devle memurları kanunu, 4982 sayılı bilgi edinme hakkı kanunu, 5018 sayılı kamu mali yönetimi ve kontrol kanunu, 4734 sayılı kamu ihale kanunu, 3628 sayılı mal bildiriminde bulunulması, rüşvet ve yolsuzluklarla mücadele kanunu, 4483 say ılı memurlar ve diğer kamu görevlilerinin yargılanması hakkında kanun, 6425 sayılı harcırah kanunu, 4688 sayılı kamu görevlileri sendikaları ve toplu sözleşme kanununu bilmeleri gerekmektedir.

Bunların yanında ayrıca Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinden 2,3 ve 10. Kararnamelerin, 124 sayılı Yükseköğretim kurumlarının idari teşkilatı hakkında kanun hükmünde kararname, resmi yazışma kuralları, bilgi edinme kanunu ve kamu kurum kuruluşlarında görevde yükselme ve unvan değişikliği genel yönetmeliği konularına hakim olarak sınavlara girmeleri gerekmektedir.
 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Hacer kaya 2 yıl önce
Kızım için bu siteye girdim gazi üniversitesi biyoloji mezunu 7yıl oldu mezun olalı kps var sizden ricam birel atın
Fadime kaçar 2 yıl önce
Lise mezunuyum iş başvurusu yapmak istiyom link bulamıyorum