O İlde Memurlara Sosyal Konutlar Yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya’da atıksu arıtma tesislerinin açılışında memurlara ve alt gelir grubuna yönelik sosyal konut yapılacağının müjdesini verdi.

MEMURLAR 26.02.2019, 15:51
O İlde Memurlara Sosyal Konutlar Yapılacak

300 Bin Konut Dönüştürülecek
Çevre ve Şehircilik Bakanı Konya’da bir su arıtma tesisinin açılışına katıldı. Bakan Kurum, yaklaşan 31 Mart seçimleri öncesinde vatandaştan destek isterken AKP’nin 16 yılda yaptığı hizmetleri de anlattı. Bakan Kurum, 81 ilimize millet bahçesi yapılacağını ifade etti ve hali hazırda 41 ilimizde 74 millet bahçesinin inşasının da devam ettiğini aktardı. 

Memurlara yönelik sosyal konutlar yapılacağının müjdesi de Bakan Kurum’un açıklamalarında yer aldı. Ancak bunu tüm Türkiye geneli için değil Konya merkez ve ilçeleri özelinde açıkladı. Böylelikle memurlar daha kolay bir şekilde ev sahibi olma imkanı elde edecek. Sadece memurlar için değil aynı zamanda orta ve alt gelir grubuna mensup kişilerin de ev sahibi olabilmeleri için projeler yapılacak. 

Bakan Kurum önümüzdeki 5 yıllık süreç içerisinde toplamda 300 bin konutun dönüştürüleceğini de açıkladı. Bu sayede doğal afetlere karşı daha korunaklı yapılar inşa edilmiş olacak. Bu projelerin ne zaman hayata geçirilmeye başlayacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca sosyal konutların nereye inşa edileceği, projesinin nasıl olacağı ve en önemlisi alt gelir grubuna nasıl bir ödeme şekli sunacağı gibi sorular henüz net olmasa da zamanla bunlar da cevaplanacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)