Nikâh Memurunun Kıymadığı Nikâh İçin Harekete Geçildi

Espriden anlamayan nikâh memurunun kıymaması sonucu günlerce konuşulan nikâh için Belediye Başkanı Harekete geçti.

MEMURLAR 24.04.2018, 07:09
Nikâh Memurunun Kıymadığı Nikâh İçin Harekete Geçildi

Ülkemizin yoğun gündemine rağmen son günlerin en çok konuşulan olayında yetkililer harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Nikâh memurunun sorduğu 'Evlenmeyi kabul ediyor musunuz' sorusuna gelin adayının verdiği 'Hayır demek ne mümkün' cevabının verilmesi üzerine iptal edilen nikâh oldukça konuşulmuş ve nikâh memurunun tutumu oldukça eleştirilmişti. Bunun üzerine Belediye Başkanı Turgay Şirin genç çiftin nikâhını kendisinin kıyacağını açıklayarak bir anlamda çiftin gönlünü almış oldu.

Nikâh Belediye Başkanından

Manisa Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin yaptığı açıklamada; ‘’ Evlenmek isteyen her iki gencide tanımaktayım. Ve her iki gencin ailesi de sevdiğimiz ailelerdir. Olay tamamen nikâh memurumuzun yasaları tam olarak uygulamak istemesinden kaynaklanmıştır. Çünkü evlilik beyanlarında esas beyan önemlidir. İlk başta gelin adayımız cevabına olumsuz bir cümle ile başlandığından dolayı memurumuz böyle bir karar vermiştir. Nikâh memurumuz yıllarını bu işe vermiş oldukça tecrübeli bir arkadaşımızdır. Şuan için soruşturmaya gerek duymuyoruz. Olayı birde nikâh memurundan dinlememiz gerekmektedir.

Umarım olay daha fazla büyümeden tatlıya bağlanır. Ve bu çiftin nikâhını gerekli işlemlerden sonra bizzat benim kılacağımı kendilerine de ilettim. Ve gayet memnun oldular. İnşallah herkesin katılımı ile güzel bir nikâh merasimi gerçekleştireceğiz’’ şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)