Nakil Bekleyenlerin Gözü Osman Aşkın Bak’ın Atacağı O İmzada

Kurumlar arası açıktan ya da naklen geçiş yapanlar, tüm süreç tamamlanmasına rağmen Bakan Osman Aşkın Bak’ın atacağı o imzayı 2017’den beri bekliyor.

MEMURLAR 25.04.2018, 17:15
Nakil Bekleyenlerin Gözü Osman Aşkın Bak’ın Atacağı O İmzada

Başvurular Kabul Edildi Ama Atamalar Yapılmıyor
Gençlik ve spor bakanlığı, KYK ve Spor Genel müdürlüğünde serbest kadrolara nakil suretiyle yapılacak olan atamalar kadro sınırlamasına tabi tutulmamıştı. Bu nedenle kamu kurumları arasında açıktan ya da naklen geçiş için ayrılan 5 bin kişilik kadro uygulanmamıştır. Bu kapsamda Gençlik Bakanlığına pek çok kişi başvuruda bulundu. Başvurusu kabul edilenler için kurumlardan da muvafakat alındı.

Muvafakat yazıları 2017 yılı sonuna gelmeden tamamlandı. Ancak atamalar 2017 yılında yapılamadı. 

Yapılan açıklama ile muvafakat talebi 2017 yılında karşı kuruma gönderilmiş olanların işlemlerinin 2018 yılında sonuçlanacağı belirtilmiştir. Karşı kuruma gönderilen ve cevap gelen kişiler içinse halen Bakan Osman Aşkın Bak’ın imzası beklenmektedir. Bu kişilerin nakli için son aşama bakanın imzasıdır. Ancak beklenen imza 5-6 aydır atılmamaktadır. Biraz daha zaman geçerse kurumlardan alınan muvafakatler da boşa gidecektir. GSB KYK için nakil bekleyen pek çok kişi bir an önce bu imzanın atılmasını beklemektedir. Bu konuda Gençlik Bakanı Osman Aşkın Bak biraz duyarlı olmalıdır. Kurumların yanı sıra pek çok kişinin hayatını yakından ilgilendiren bu konuda bir an önce gerekeni yapması elzemdir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Orbay Yüksel 3 yıl önce
Seçimler tamamlandı Sn. Bakanımaız ve Bakan Yarsımcılarımız atandı ancak muvafakat alan bizlerin atamaları hala bekletilmektedir. Kendi adıma ben muvafakatımı mahkeme yolu ile kazandım şu an kurumda istenmeyen personel durumundayım. Ailecek aylardır maddi ve manevi olarak yıprandık arasatta kalmış bılunmaktayım biran önce atamaların yapılmasını saygılarımla rica ediyorum.