Müdür Vekillerine Ne Kadar Ek Ödeme Yapılır

Kamu kurumlarında boş durumda olan müdür kadrolarına vekaleten bakan memurlara ödenecek olan ek ücretler haberimizde yer almaktadır.

MEMURLAR 23.09.2018, 22:20
Müdür Vekillerine Ne Kadar Ek Ödeme Yapılır

Vekalet Aylığı

Kurum müdürünün yerine vekalet eden kimseye 3 aylık vekaleten görev yapmasının ardından vekalet aylığı ödenmeye başlar. Bu kapsamda derecesi veya unvanı ne olursa olsun sabit 117 lira ödeme yapılır. Ancak bu ücret ilk 3 ay içerisinde ödenmeyecektir.

Diğer Ödemeler

Vekalet aylığı tüm pozisyondaki memurlara sabit bir ücret olarak ödenirken ek ödemeler ve zam ile tazminat farkları bulunulan statüye göre değişiklik arz etmektedir. Bu kapsamda en düşük ücret müdür yardımcısına ödenir. En alt seviyede bulunan memura ise en çok ödeme yapılır. Her bir kadro ve derecedeki memur için farklı miktarlarda ödeme yapılacaktır. Ancak genel olarak bakıldığında en düşük aylık ödemelerin miktarı müdür yardımcıları için 295 lira olarak gerçekleşecektir. En yüksek ödeme ise memur statüsünde bulunanlar için 1759 lira olarak gerçekleşecektir.

Ayrıca belirtmek gerekir ki hem müdür kadrosu için hem de diğer statülerde bulunanlar için ödenen ek ödemelerin ikisi aynı anda verilmeyecektir. Bunun yerine hangisi daha yüksekse o ödenecektir. Bu sebeple herhangi bir hak kaybı yaşanmayacaktır. Genel itibariyle zam ve tazminat miktarı müdür kadrosu için daha yüksek olduğu için vekâleten görev yapanların maaşları ciddi bir oranda artış gösterecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)