Mübaşirler İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Adalet Bakanlığı mübaşirlerin yardımcı hizmetler sınıfından genel hizmetler sınıfına geçişi için çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

MEMURLAR 25.05.2018, 23:55
Mübaşirler İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Diğer Personeller İçin Çalışma Yok

Türk Büro-Sen tarafından Adalet Bakanlığı’na yazılan dilekçeye Bakanlık tarafından cevap verildi. Söz konusu dilekçede Türk Büro-Sen mübaşirlerin ve diğer personellerin sınıf değişikliği ile ilgili çalışma yapılması için talepte bulunmuştu. Bakanlık ise sendikaya gönderdiği resmi yazı içerisinde bu soruya cevap verdi. Cevabında ise mübaşirler hakkında yürütülen çalışmanın devam ettiği belirtildi.

Mübaşirler dışında kalan personeller hakkında ise herhangi bir çalışmanın bulunmadığı vurgulandı. Sendika tarafından yazılan dilekçe 2 Mayıs tarihli iken Bakanlığın 18 Mayıs tarihinde cevap verdiği görülmektedir. Mübaşirler hakkında devam eden bu çalışmanın bir hayli uzun süredir devam ettiğini de ifade etmek gerekir. Ancak ne zaman sonuçlanacağına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Özlük Haklarında İyileştirme

Mübaşirlerin genel hizmetler sınıfına geçmesi ile birlikte maaşları başta olmak üzere diğer özlük hakları da iyileşecek. Böylelikle daha yüksek hayat standartlarına kavuşacaklarını ifade edebiliriz.

Ancak bu konu ile ilgili yürütülen çalışma uzunca bir süredir neticeye kavuşturulmadı. Mübaşirler seçimlerden önce çalışmanın sonlandırılabileceğini bekliyorlar. Ancak bu yönde herhangi bir açıklama da bulunmamaktadır. Seçim sürecinin başlaması ile birlikte de çalışmaların geri planda kaldığını ifade edebiliriz. Ancak siyasiler tarafından vaat edilenlere göre bu değişikliğin gerçekleştirileceğini ifade edebiliriz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)