Milyonlarca Memuru İlgilendiren Açıklama Bakandan Geldi

Milyonlarca memuru ilgilendiren 657 ile ilgili net açıklamalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından yapıldı.

MEMURLAR 14.05.2018, 21:00
Milyonlarca Memuru İlgilendiren Açıklama Bakandan Geldi

657’de Değişiklik Söz Konusu Değil

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, milyonlarca kamu çalışanını ilgilendiren 657 değişikliklerine net bir açıklama getirdi. Uzun zamandır memurlar, 657 değişikliği ile ilgili çeşitli duyumlar almaktadır. Pek çok haber kanalı bile 657 Sayılı Devlet Memurları yönetmeliğinde değişikliklerin olacağını belirtmiştir. Bu nedenle de milyonlarca devlet çalışanı, son derece önemli olan bu konuya biran önce netlik gelmesini talep etmekteydi.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu bir süredir tartışma halinde olan konudur. Bu konu ile ilgili net açıklamalar ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ndan geldi. Sarıeroğlu, memurların tabi oldu 657 ile ilgili herhangi bir değişikliğin söz konusu olmadığını belirtti.

Memurların Çalışma Şekli Aynı Kalacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Memur-Sen tarafından düzenlenen İnsan, Emek ve Küresel Rekabet Uluslar arası Sempozyumu açılışına katılarak; açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Bakan Sarıeroğlu, yaptığı konuşma ile Kamu çalışanlarının bağlı olduğu 657 Sayılı Kanun konusunda bir takım spekülasyonlar ortaya atılmaktadır dedi. Ancak ortaya atılan bu spekülasyonların kesinlikle gerçek ile alakalı olmadığı Bakan tarafından ifade edildi. Kamu çalışanlarının çalışma şekillerinde hiçbir değişikliğin olmayacağını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bir kere daha sözlerine ekledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)