Milli Savunma Üniversitesi Başvuru Koşulları

ÖSYM Milli Savunma Üniversitesi başvuru kılavuzu yayınladı. Böylelikle MSÜ bünyesinde alınacak olan 9 bin 753 personel için başvuru koşulları da belirlenmiş oldu.

MEMURLAR 09.01.2018, 17:39
Milli Savunma Üniversitesi Başvuru Koşulları

Bu sayının içerisinde kara, deniz ve hava olmak üzere tüm komutanlıklar yer almaktadır. 

Subay ve Astsubay Öğrenci Alımı Başvuru Tarihleri

Yayınlanan kılavuz içerisinde başvuru tarihleri de belirtildi. Bu kapsamda 9 Ocak 2018 tarihinde başlayan başvurular 15 Şubat tarihinde son bulacak. Başvurular ise ÖSYM’nin aday işlemleri sisteminden online olarak gerçekleştirilecek. Başvuru yapan adayların 10,5 TL de başvuru ücreti yatırmaları gerekmektedir. 

Sınav Tarihi

Duyurusu yapılan bu alımlar için sınav tarihi 18 Mart 2018 olarak duyuruldu. Yapılacak olan bu yazılı sınavda başarılı olan adayların ardından ikinci aşamaya geçmeleri mümkün olacaktır. Tüm bu sınavları başarılı bir şekilde geçen öğrencilerin 2018-2019 eğitim öğretim yılında eğitim alacakları da duyuruda belirtildi.

Başvuru Şartları

ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuzda adayların taşımaları gereken özellikler ayrıntılı bir şekilde belirtildi. Bu kapsamda başvuranların TC vatandaşı olmaları şart koşulurken, 20 ve 21 yaş sınırı ile TYT sınavından 150 puan sınırı getirildi. 

Ayrıca kişinin sadece kendisinin değil aynı zamanda da annesi, babası, kardeşleri ve velisinin milli güvenliğe tehdit oluşturan yapılarla ilişkili olmaması gerektiği belirtildi. Bunun yanı sıra nişanlı, evli, dul ya da hamile olmamak şartı da getirilen kılavuz içerisinde güvenlik soruşturmasını da başarılı bir şekilde geçmek yer aldı.

Yorumlar (0)