Milli Savunma Bakanlığı’na Lise Mezunu Memur Alınacak

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde çalışacak en az lise mezunu 500 sivil memur alınacak. Başvuruları 28 Aralık tarihinde başlayan bu ilan için son başvuru tarihi ise 12 Şubat olarak belirlendi.

MEMURLAR 10.01.2018, 21:19
Milli Savunma Bakanlığı’na Lise Mezunu Memur Alınacak

Başvuru Yöntemi 

Başvurular online bir şekilde gerçekleştirilecek. Bu sebeple kargo ile ya da bizzat elden başvuru alınmayacak. Bu şekilde yapılan başvurular da dikkate alınmayacak. Dolayısıyla hak kaybı yaşamamak adına başvuruların internet üzerinden yapılması gerekmektedir. 

Başvuru sırasında sistem bir başvuru numarası vermektedir. Bu numarayı alan kişiler daha sonra başvuru sonuçlarını bu numara ile kontrol edebileceklerdir. 

Belge Teslim Tarihi

Başvuru yapıldıktan sonra belirlenen adayların listesi Milli Savunma Bakanlığı internet sitesinde yayınlanacak. Ardından da gerekli belge ve evrakların teslim edilmesi için 12 Mart 2018 tarihine kadar süre verilecek. Bu süreye kadar gerekli belgeleri teslim etmeyenler sınava giremeyeceklerdir.

Gazi, şehit ve malul çocuklarına ise öncelik tanınacağı ilanda belirtildi. Buna göre merkezi sınavda aldıkları puana %10 oranında bir ekleme daha yapılacak. Bu sayede sıralamaya girmeleri daha da kolay olacaktır. 

MSB Alım yapılırken sıralamaya esas teşkil eden KPSS puanı ise 2016 KPSS sınavı olacak. Ortaöğretim için P94 önlisans için P93 ve lisans için de P03 puanı esas alınacak. Bu puan türlerinden sıralamaya yetecek kadar puan alan adaylar kurum sınavına girmeye hak kazanacaklar.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@