Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Yönetmeliği Değişti

Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle bazı unvanlara yapılacak olan atamalarda değişikliğe gidildi. İşte değişiklikler:

MEMURLAR 13.01.2018, 22:03
Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Yönetmeliği Değişti

Daha önce 4 yıl şef kadrosunda görev yapmak ya da 5 yıl öğretmen kadrosunda görev yapmak şartını sağlayanlar şube müdürü olabiliyordu. Artık bu süreler azaltıldı. Şef olarak 3 yıl, öğretmen olarak 4 yıl çalışmış olmak yeterli olacak. 

Şef kadrosuna başvuracaklar için, bulunduğu görev ya da unvanlarda ya da aynı düzeydeki görevde en az bir yıl çalışmış olmak şeklinde yeni bir şart getirilmiştir.

Talim terbiye kurulu uzmanı veya eğitim uzmanı olmak için öğretmen ya da şef olarak 5 yıl çalışma şartı 3’e düşürülmüştür.

Sayman, ayniyat saymanı ve çözümleyici kadrolarına başvurmak için bulunduğu görev ya da unvanlarda ya da aynı düzeydeki görevde en az bir yıl çalışmış olmak şeklinde yeni bir şart getirilmiştir.

Memur, bilgisayar işletmeni, sekreter ve VHKİ kadrolarına başvurmak için son 2 yılı bakanlıkta olmak üzere en az 3 yıl hizmet şartı kaldırılmıştır. Yalnızca kişilerin devlet memurluğu adaylığının kalkmış olması aranmaktadır. 

Sözlü Sınav Ayrıntıları Belirlendi

Yeni düzenleme ile MEB sözlü sınavın yüzdesel ağırlığı da belirlendi. %20 sınav konuları, %15 kavrama, özetleme ve ifade yeteneği, %15 davranış ve tutumlarının göreve uygunluğu, %15 ikna kabiliyeti ve özgüven, %20 genel kültür ve %15 ise bilim ve teknolojiye açıklık olarak belirlendi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@