Memurların Mesai Saatleri Değiştirildi

Bartın Valiliği tarafından yapılan açıklama ile memurların mesai saatlerinin değiştirildiği duyuruldu.

MEMURLAR 18.11.2018, 22:08
Memurların Mesai Saatleri Değiştirildi

Yeni Çalışma Saatleri 
Ülkemizde uygulanan tek tip memur mesai saatinin dışına çıkan Bartın Valiliği yeni mesai saatleri belirledi. Buna göre memurlar 08.30 ile 12.30 ve 13.30 ile 17.30 saatleri arasında hizmet verecek. Yıl boyunca tek saat uygulamasına geçilmiş olması da memurların mesai saatlerinin değiştirilmesinde etkili oldu. Bu sayede vatandaşlara daha etkin hizmet sunumu amaçlanıyor. 

Geçtiğimiz yıllarda da okul saatleri ile ilgili değişiklikler valilikler tarafından yapılmıştı. Öğrenciler sabah güneş doğmadan evvel okula gitmek durumunda kalıyorlardı. Bu ise güvenlik sorununa neden oluyordu. İşte bu sebeple bazı valilikler tarafından okul saatleri bir saat ileri alınmış ve öğrenciler aydınlıkta okula gitmeye başlamışlardı.

Bartın Valiliği tarafından alınan kararın diğer valilikler tarafından da alınabileceğini söyleyebiliriz. Ancak genel olarak düşünüldüğünde kurumlar arası koordinasyon sorununun yaşanması söz konusu olabilir. İşte bu sebeple ortak bir düzenlemeye de gidilebilir. Henüz bu konuda yetkili makamlardan bir açıklama gelmezken başkaca bir ilimizde de mesai değişikliği yaşanmadı. Böylesi bir durum olması halinde memurlar için tebliğ yapılacaktır. Ayrıca baharın gelmesi ile birlikte mesai saatlerinde yeniden değişiklik yapılacaktır. Zira saatlerin ileri ya da geri alınması uygulaması sona erdiği için bu şekilde çözümler geliştirilecektir. Bu konuda yeni bir açıklama gelmesi halinde sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)