Memurların Konferans Ücretleri de Artırıldı

Konferanslara konuşmacı olarak katılan devlet memurlarına ödenen ücrete 2 lira 20 kuruşluk zam yapıldı.

MEMURLAR 30.10.2018, 08:00
Memurların Konferans Ücretleri de Artırıldı

Tavan Ücret
Kamu görevlilerinin konferanslara konuşmacı olarak katılmaları durumunda ek ödeme gerçekleştirilmektedir. Bu ödemeler tavan ücret üzerinden belirlenmektedir. 2018 yılında memurlara bir konferans için ödenen tavan ücret 27 lira iken bu ücret 2019 yılında 29 lira 20 kuruşa çıkarıldı. 

Kimler Faydalanabilecek 
657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olan kimseler mevzuat hükümlerine göre konferans vermeleri durumunda bu ücrete hak kazanacaklardır. Yükseköğretim kurumlarında eğitim programının kapsamı dışında konferans verenler de bu ücrete hak kazanacaktır. Hükümlü ve tutuklulara ders harici konferans veren kişiler de konferans ücretine hak kazanacaklardır. 

Hizmet İçi Eğitim Kapsam Dışında
Hizmet içi eğitim kapsamında konferans verenler kapsam dışında tutulmuştur. Dolayısıyla bu kişiler herhangi bir ücret ödemesi alamayacaklardır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen kurslarda da yine ücret ödenmesi söz konusu olmayacaktır. 

Konferans ücreti alınması için görevli olarak kişinin çağrılması ve bu durumun da belgelenmesi gereklidir. Ardından talep halinde ücret ödemesi gerçekleştirilecektir. Ayrıca 29 lira 20 kuruşluk bu ücretin tavan ücret olduğunu da unutmamak gerekir. Dolayısıyla daha az bir ödeme ile karşı karşıya kalmak da söz konusu olabilir. Bu durumda takdir yetkisi idareye bırakılmıştır. Verilen konferansın niteliğine ve uzunluğuna göre verilecek ücret tayin edilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ceyda Elbeyioğlu 2 yıl önce
Büro elamanı olarak çalışmak isterim...