Memurlara Yarım Mesai Tam Maaş!

Yarı çalışma yönetmeliği tamamlandı. Evet, memurlara yarım mesai, tam maaş! Yönetmelikte çok sayıda değişim yapıldı.

MEMURLAR 30.11.2018, 23:08
Memurlara Yarım Mesai Tam Maaş!

Anne Babalara Yarım Çalışma Hakkı
Hem özel sektörde hem de kamuda görevli olan anne babalara müjde. İlkokul çağına gelmemiş olan çocuklar için anne babalara tolerans tanınıyor. Yarım çalışma yönetmeliği ile anne ve babaların yarım çalışması, ancak tam maaş alması şeklinde bir düzenleme olacak.

1 ay öncesinden başvuru;
Anne ve babaların bir ay öncesinden çalıştığı kuruma yapacağı başvuru sonrasında, yarım çalışması söz konusu olabilecek. Sunulan bu imkanın yöneticiler, yüksek memur kadroları dışında tüm memurları kapsaması yönünde çalışma yapılıyor. Memurlar için yarım çalışma yönetmeliği geniş kapsamda değerlendirildiğinde, anne ve babaların çok daha rahat şekilde çocuklarına bakması hedefleniyor.

Yarım Çalışma Hakkı Detaylar
Annelerin memur olması durumunda, ilk çocukta 2 saat, ikinci çocukta 4 saat, üçüncü çocukta veya daha fazla çocukta 6 ay suret ile süt izni verilmeksizin güçlük çalışma süresinin yarısı izin kullanılması söz konusu olacak. Yani ayrıca süt izni kullanılmazsa, direkt olarak yarım mesai yaparak tam maaş alacak.

Yapılması gereken bir ay öncesinde başvurunun gerçekleşmesi. Sonrasında ise çalışmanın yarım olması, ancak alınacak olan ücretin tam olması sağlanıyor. Yarım mesai tam maaş için başvuru çalıştığınız kuruma yapılacak. Bir ay öncesinde yaparak hakkınızdan yararlanmanız mümkün olacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)