Memurlara Performans Ödül Sistemi Geliyor

Kamuda çalışan memurların daha etkin hizmet vermelerini sağlamak için performans ödül sistemi getiriliyor.

MEMURLAR 30.09.2018, 22:00
Memurlara Performans Ödül Sistemi Geliyor

Verimli Memurlara Teşvik
Memurlara yönelik olarak getirilecek değişim paketi ile yüksek verimli bir şekilde çalışan memurlara teşvik verilecek. Böylelikle iyi çalışmayan memurlardan daha yüksek maaş almaları sağlanacak. Bu ise memurların hizmet kalitesini artırmalarını sağlayacak. Özel sektörden esinlenerek getirilecek olan bu sistemde vatandaşların memnuniyetleri de dikkate alınacak. Vatandaşın görüşüne göre memurların yetkinlikleri ve performansı da ölçülmüş olacak.

Bu sistemin uygulanması için ilk olarak norm kadro çalışması yapılacak ve hangi birimlerde ne kadar personel çalıştırılması gerektiği, memurların hangi yeteneklere sahip olması gerektiği gibi konular da netlik kazanacak. 

Hızlı Hizmet
Getirilecek olan yeni sistem ile birlikte kamu hizmetleri daha hızlı bir şekilde sunulacak. Böylelikle bugün git yarın gel gibi klişe laflar tarihe karışmış olacak. Kamu personelleri de her an denetlendiklerinin farkında olarak daha etkin bir hizmet sunma gayreti içerisinde olacaklar. 

Maliyetler Azalacak
Kamu personellerinin etkin bir şekilde görevlerini yerine getirmesi aynı zamanda maliyetleri de azaltacak. Böylelikle ülke ekonomisi için de artı bir değer üretilmiş olacak. Buradan elde edilecek kazançlar ise farklı mecralara yönlendirilecek ve yatırımlar artacak. Herkesin merakla beklediği sistemin detayları ise ilerleyen günler içerisinde kamuoyu ile paylaşılacaktır. Tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)