Memurlara Banka Promosyonunda Yeni Rekor: 3.130 Lira

Geçtiğimiz günlerde Balıkesir ilimizden gelen rekor promosyon rakamlarının üzerine yeni bir rekor da Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nden geldi.

MEMURLAR 03.03.2019, 22:15
Memurlara Banka Promosyonunda Yeni Rekor: 3.130 Lira

4 Yıllık Sözleşme İmzalandı. Birkaç gün öncesinde Balıkesir’den kamu çalışanlarına 2.900 lira banka promosyonu verilmesi yönünde bir anlaşma imzalanmıştı. Bu rakam kamuda imzalanan sözleşmeler arasında rekor seviye idi.

Ancak Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nden gelen son rakamlar rekorun tazelenmesini sağladı. Öyle ki Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile banka arasında imzalanan sözleşme ile 3.130 liranın peşin bir şekilde ödenmesine karar verildi.

Banka ile imzalanan sözleşme gereği aynı zamanda eft ve havale gibi işlemlerden de herhangi bir ücret alınmayacak. Bankadan yapılan açıklamaya göre personellerin listesi bankaya teslim edildikten sonra 10 iş günü içerisinde promosyonlar yatırılacak. Bu sayede memurlar ek bir ödeme imkanından faydalanmış olacak.

Kurumlar ile bankalar arasındaki görüşmeler devam ediyor. Zamanla bu rakamların daha üzerinde promosyonlar da duyulmaya başlayacaktır. Bazı kurumlar promosyonların taksitli olarak ödenmesi yönünde anlaşma imzalarken son rekorlar peşin ödeme yapılması şeklinde geldi. Peşin ödeme yapılması sayesinde memurlar da kendilerine ek bir maaş gelmiş gibi hissetmektedir.

Böylelikle ücretle çalışan memurların geçimlerini daha kolay sağlamaları da mümkün olmaktadır. Ayrıca bankalar arasında rekabetlerin oluşması ve memurlara daha yenilikçi imkanların sunulması açısından da bu ihaleler büyük önem arz ediyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)