Memurlar ve Emeklilere Bayram İkramiyesi Görüşülecek

Milyonlarca memur ve emekli vatandaşlar Perşembe günü gerçekleştirilecek olan Kamu Personeli Danışma Kurulu’ndaki bayram ikramiyesi toplantısını bekliyor.

MEMURLAR 26.03.2018, 08:00
Memurlar ve Emeklilere Bayram İkramiyesi Görüşülecek

2 Seçenek Var
29 Mart Perşembe günü gerçekleştirilecek toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da katılacak. Taraflar arasında uzlaşma sağlanması durumunda miktarın belirlenmesi konusuna geçilecek. Milyonlarca memur ve emekli bu ödemenin yapılacağından umutlu. Bayram öncesi ikramiye olarak verilecek bu meblağların ne kadar olacağı ise henüz belli değil. Ancak masada 2 farklı seçenek bulunuyor. Bunlardan birincisi 2.062 lira ödenmesi ikincisi ise bir maaş ikramiye ödenmesidir. 

Hali hazırda herhangi bir açıklama yapılmaz iken Perşembe günü yapılacak toplantıdan sonra kamuoyuna açıklamalar yapılacaktır. Ayrıca bu konu Ağustos ayında gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinde de dile getirilmişti. Bu sebeple hükümet üzerinde bir baskı kurulması söz konusu olacaktır. 

Ayrıca daha önce yapılan ikramiye ödemelerinde izlenen yöntemler göz önünde bulundurulduğunda bu bayram ikramiyesinde de diğer SGK’lı olan vatandaşlara da sirayet etmesi beklenmektedir. Ancak bu görüşmenin sadece memur ve emeklileri kapsadığını da ifade etmemiz gerekir. İşte tüm bunlarla birlikte memurlar geri sayıma başladılar. Kamu Personeli Danışma Kurulu ve Çalışma Bakanlığı arasında gerçekleştirilecek olan bu görüşmeden müjdeli haberler çıkmasını umut ediyoruz. Böylelikle memur ve emekliler için çifte bayram yaşama imkanı da doğacaktır ki bunu birçok memurun dört gözle beklediğini biliyoruz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
ali çalıkuşu 2 yıl önce
sendikacı arkadaşlar memurlara ödenecek bayram ikramiyeleri ne oldu