Memurlar İçin Seçim Vaatlerinde Neler Olmalı?

24 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek erken seçim için vaatler peş peşe sıralanmaya başlarken memurlar için neler vaat edileceği de merakla bekleniyor.

MEMURLAR 25.04.2018, 15:05
Memurlar İçin Seçim Vaatlerinde Neler Olmalı?

İsraf Sorunu
Henüz memurlar ile ilgili herhangi bir vaat verilmediğini ifade edebiliriz. Ancak yakın zamanda başlayacaktır. Bu vaatler içerisinde ilk olarak israfın önlenmesi yer almalıdır. Bu kapsamda sırf gösteriş için lüks makam araçları alınması ve kamu kaynaklarının israf edilmesinin önüne geçilmelidir. 

Bir düzenleme de terörist olduğu kesinleşen kişilerin emekli maaşları ile ilgili olmalıdır. Zir darbe sebebiyle yargılanan ve hüküm giyen bazı eski generaller er yerine general maaşı almaktadır. Bu da ciddi bir sorun olarak karşımızda durmaktadır. 

Memurlar ve Vatandaşlar Arası Fark Kalkmalı
Birçok kamu kurum ve kuruluşunun tesislerinde memur ile vatandaşa farklı ücret tarifesi uygulanmaktadır. Bunun da ötesinde farklı kurumdan olan memurlar dahi farklı bir fiyat tarifesi ile karşılaşmaktadır. İşte bu durumun önüne geçilmesi ve fiyatlar ile imkânlarda eşitliğin sağlanması gereklidir. Aksi takdirde eşitsizlik hissiyatı daha da çok yayılacaktır. 

Bir diğer önemli husus ise iş bilmeyen yöneticiler ile ilgili olmalıdır. Bu kişiler iş bilmedikleri gibi hazırlattıkları bilgi notları ile sürekli olarak memurları zor duruma sokmaktadır. İşte bunun önüne geçilmesi için gerekli yasal düzenlemeler yapılmalıdır. Son olarak yedek subaylar için OYAK’tan yapılan kesintilerin de iade edilmesi için adımlar atılmalıdır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)