Memur-Sen 3.600 Ek Gösterge Taleplerini Cumhurbaşkanına İletti

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen toplantıya katıldı ve 3.600 ek gösterge talebini Cumhurbaşkanına iletti.

MEMURLAR 16.04.2019, 21:32
Memur-Sen 3.600 Ek Gösterge Taleplerini Cumhurbaşkanına İletti

Çözüm Bekleniyor
24 Haziran seçimleri öncesinde vaat edilen 3.600 ek gösterge hakkında henüz bir adım atılmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3.600 ek göstergenin yerel seçimler sonrasına kaldığını açıklamıştı. Şimdi ise memurlar dört gözle 3.600 ek göstergenin çıkmasını bekliyorlar. 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Toplantıda 3.600 ek gösterge konusu gündeme getirildi ve çözüm geliştirilmesi talep edildi. Toplantıda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı da yer aldı. İlgili bakanlığın konuya özel önem göstermesi ve sorunların en kısa süre içerisinde çözülmesi talep edildi.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Külliye’de gerçekleştirilen toplantıda sözleşmeli personellerin sorunlarına da değindi. Özellikle aile bütünlüğünün bozulması sorunu karşısında en kısa süre içerisinde adım atılması talep edildi. Hali hazırda sadece 4 meslek grubu için 3.600 ek gösterge talep edilirken bu kapsamın genişletilmesi de talep ediliyor. Ancak stratejik olarak öncelikle 4 mesleğin 3.600 ek gösterge alması sonrasında ise diğer meslek gruplarına geçilmesi bekleniyor. Ancak bu konuda ilgili bakanlıktan herhangi bir açıklama gelmedi. Dolayısıyla süreç zaman bakımından belirsizliğini koruyor. Ayrıca bu düzenlemenin hayata geçirilebilmesi için Meclis’ten kanun teklifinin geçmesi gerekiyor. Meclis onay vermedikçe böylesi bir düzenlemenin hayata geçirilmesi de mümkün olmayacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Işte bu 1 yıl önce
Ne iyi etmişler kimsenin aklından bile geçmiyordu. Nerden aklınıza geldi