Memur Maaşları Bayramdan Önce Yatırılsın Talebi

Ramazan Bayramı ayın 15’ine denk gelmesi sebebiyle memurlar maaşların daha erken yatırılmasını talep ediyorlar.

MEMURLAR 29.05.2018, 00:52
Memur Maaşları Bayramdan Önce Yatırılsın Talebi

Daha Önce Yapılmıştı

Önceki senelerde Kurban Bayramı’nda maaşlar 5-6 gün kadar erken yatırılmış ve böylelikle memurların ihtiyaçlarını görmeleri sağlanmıştı. Ramazan Bayramı’nın ilk gününün bu sene ayın 15’ine denk gelmesi sebebiyle de memurlar bayram alışverişlerini yapmak için maaşlarının erken yatırılmasını talep ediyorlar.

Ayrıca emeklilere yatırılacak olan ikramiyelerin de Haziran ayının başında yatırılacağı ifade edildi. Dolayısıyla memurların da sevindirilmesi ve piyasaya da canlılık getirilmesi amacıyla böyle bir düzenlemenin yapılması son derece önemli olacaktır. Yaklaşan seçimler öncesinde vaatler havada uçuşurken böylesi bir karar verilmesi de bir hayli önemli olacaktır.

Bayram Tatili Süresi

Ayrıca bayram tatilinin 9 güne çıkarılıp çıkarılmayacağı ile ilgili de herhangi bir açıklama henüz yapılmadı. Tatile gitmek isteyen memurlar da bu açıklamalara göre bilet almak istemektedirler. Dolayısıyla kısa süre içerisinde açıklama yapılması isabetli olacaktır. Konu ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulunmuş ancak net bir şey söylememişti. Bu konuda son karar Bakanlar Kurulu tarafından verilecek ve tüm memurlara duyurulacaktır. Ayrıca bu işin ekonomi ile de yakından ilgisi olduğu ifade edilmişti. İşte tüm bu sebeplerden ötürü kararı Bakanlar Kurulu verecek. Karar vermeden evvel ise derinlemesine bir analiz yapılması söz konusu olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)