Memur Emeklilerine de Aile Yardımı Ödensin

Memur-Sen Genel Başkanı olarak görev yapan Hacı Bayram Tonbul, 7 Aralık tarihinde yapılacak olan KPDK toplantısında emeklilere de aile yardımı ödenmesini gündeme getireceklerini belirtti.

Memur Emeklilerine de Aile Yardımı Ödensin

Danıştay’ın Olumlu Kararı Var
Memur olarak çalışan kimselere eş ve çocuk yardımı yapılmaktadır. Çalışmayan eş ve her çocuk başına yapılan bu yardımlar memur emekli olduktan sonra kesilmektedir. Memur-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ise bunun yanlış bir uygulama olduğunu dile getirdi. Zira memurlar emekli olduklarında ailelerinden ayrılmıyor ve birlikte yaşamaya devam ediyorlar. Bu sebeple aile yardımının ödenmeye devam etmesi gerektiğini belirtti. 

Tonbul, bu konuda Danıştay’ın da olumlu bir kararının bulunduğunu ve Anayasal olarak da herhangi bir sıkıntı olmadığını ifade etti. Eğer memur emeklilerine de aile yardımı ödenmesi yönünde bir karar alınırsa bu durumda aylık 367 lira civarında ek ödeme yapılması söz konusu olacaktır. Bu ise emekliler için oldukça sevindirici bir haber olarak geldi. 7 Aralık tarihinde yapılacak olan Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısında bu konu gündeme gelecek. Eğer kabul edilirse bu konuda kanuni düzenleme yapılması için teklifte bulunulacak. TBMM’ye sunulacak kanun teklifi yapılan oylamaların neticesinde kabul edilirse

Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girecektir. Bu aşamadan sonra ise emekliler ilk maaşlarından itibaren aile yardımını almaya başlayacaklardır. Bu ise maaşların ortalama 367 lira artması anlamına gelecek. 

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE