MEB’de Yönetici Atama Yönetmeliği Değişecek

Milli Eğitim Bakanlığı gelen talep ve şikâyetler üzerine harekete geçerek yönetici seçme ve yetiştirme sürecinde adaletsiz mülakat uygulamalarının önüne geçmek adına harekete geçti.

MEMURLAR 09.01.2018, 20:11
MEB’de Yönetici Atama Yönetmeliği Değişecek

Bu kapsamda yönetmelik değişikliğine hazırlanan Bakanlık kurumlardan uygulamaya yönelik olarak bilgi talep etti. Bu kapsamda kurumlardan gelecek olan taleplere göre personellerin yetiştirilmesi için gerekli çalışmalara başlanacak.

Kongreden Sonra Değişiklik Yapılacak

Kapsamlı bir şekilde yapılacak olan görüşmeler sonrasında yönetmeliğin değiştirilmesi ile ilgili olarak çalışmalar yürütülecek. Böylelikle düzenlenen kongrede çıkarılan sonuçlar ortaya koyularak yönetmelik değişikliğine gidilecek. 

MEB tarafından fikir istenilen konu başlıkları ise resmi yazının ekinde yer aldı. Bu ek içerisinde basın gözüyle MEB yöneticileri, yetenek yönetimi, yönetici seçme ve yetiştirme gibi konular yer aldı. Bu konular hakkında uygulamada yaşanılan sıkıntılar göz önünde bulundurulacak ve buna göre bir düzenleme yapılacak.

Öğretmenler Şikâyetçi

Öğretmenler arasında yöneticilerin seçilmesi konusunda ciddi bir rahatsızlığın bulunduğu dikkat çekiyor. Bu kapsamda öğretmenlerin arasından mülakatla seçilen yöneticilerin bazılarının yeteri kadar yetkinliğe sahip olmadığı ve bunun da adaletsizlik oluşturduğu belirtiliyor. 

MEB tarafından kurumlara gönderilen bu resmi yazı ile birlikte ortak bir fikir alma neticesinde elde edilecek olan fikirlerin son derece faydalı olacağını belirtebiliriz. Bu süreç içerisine sendikaların da aktif bir şekilde katılacağı ve böylelikle temsil yeteneğinin son derece geniş olacağı da belirtilen konular arasındadır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@